[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

استاندار فارس: انقلاب اسلامی نشأت گرفته از آموزه‌های قرآنی است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس ضمن برشمردن آثار و برکات انس با قرآن گفت:‌ ایجاد زمینه تفکر و اندیشه در کارها یکی از آثار برجسته انس با قرآن است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، دکترعنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس، 10 بهمن‌ماه در مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه‌قضائیه که در حرم شاهچراغ(ع) برگزارشد، با اشاره به در پیش‌رو بودن ایام‌الله دهه فجر گفت:‌ انقلاب اسلامی نشأت گرفته از آموزه‌های قرآن با اهدافی الهی است که مهم‌ترین آن برپا داشتن قسط و عدالت در جامعه بود.
وی با بیان اینکه خالق هستی به واسطه قرآن با بندگانش سخن می‌گوید و رمز و راز حقیقت را از این طریق می‌آموزد،‌ افزود: انس و ارتباط با قرآن از جهات مختلفی قابل توجه است. جنبه هدایتی انس با قرآن از جنبه‌های برجسته این موضوع است و انسان را به استوارترین راه و مقصد هدایت می‌کند.
رحیمی با تأکید بر اینکه هر کس طالب هدایت و رستگاری است باید به این حبل متین چنگ بزند و با آن مأنوس باشد، گفت: از ابعاد دیگر انس با قرآن می‌توانیم به بعد عبادی آن اشاره داشتیم که خواندن و آموزش قرآن یکی از ابعاد با فضیلتی است که در احکام عبادی اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد. استاندار فارس بیان کرد: تهذیب نفس گام نخست انس با قرآن است که قطعاً واژه انس به معنای خوگرفتن و آرام گرفتن به چیزی همدم بودن ارتباطی فراتر از یک رابطه معمولی و ارتباطی مستحکم که موجب تأثیرپذیری و تأثیرگذاری عمیق می‌شود، می‌توانیم از آن نام ببریم با توجه به اینکه قرآن کریم رزق مؤمن است این تغذیه همیشگی و مستمر و دائمی باید باشد که در وجود شما قاریان قرآن این موضوع مشخص است و در این چارچوب حرکت کردید.
وی همچنین گفت: طبیعتاً بصیرت‌افزایی که در سایه انس با قرآن ایجاد می‌شود، برای جامعه بسیار مفید است و ایجاد زمینه تفکر و اندیشه در کارها یکی از آثار برجسته انس با قرآن است.
رحیمی با بیان اینکه انس با قرآن موجب خودسازی از بین رفتن خودبینی حب دنیا دوری از صفات منفی و زشت و نامیمون می‌شود،‌ گفت: امیدواریم همه ما بتوانیم عاملان به دستورات الهی باشیم و موضوع‌های دین و اسلام و اهداف قرآنی را در جامعه گسترش دهیم که در این صورت منیت‌ها و خودبزرگ بینی‌ها،‌ ناهنجاری‌ها و بی‌عدالتی‌ها از جامعه ما رخت برخواهد بست و امیدواریم که چنین جلساتی استمرار داشته‌باشد.
استاندار فارس در پایان گفت: خوشحالیم که امسال توانستیم در ایام مختلف جلسات قرآنی و همایش‌های قرآنی در قالب همایش قرآنی دانشگاهیان، فرهنگیان و خانواده قوه‌قضائیه در سومین حرم اهل‌بیت(ع) در ایران در شهر شیراز و در مکان مقدس حرم مطهر احمدبن موسی(ع) باشیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی