[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

رئیس کل دادگستری فارس: اساس فعالیت‌های قوه‌قضائیه در دوران تحول بر مبنای تعالیم قرآن است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه دوران تحول در دستگاه قضا از زمان ریاست آیت‌الله رئیسی آغاز شده است،‌ گفت: در عصر تحول قوه‌قضائیه جوهره و درون مایه فعالیت‌های قوه‌قضائیه بر مبنای تعالیم قرآن و اهل‌بیت(ع) است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس، 10 بهمن‌ماه در مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه‌قضائیه که در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: فارس استانی است که به تعبیر رهبری در قله است و شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) و دیار 14 هزار 600 شهید و مدفن بیش از 1400 امامزاده واجب‌التعظیم است.
وی متسابقان و حاضران این مراسم را مورد خطاب قرار داد و افزود: قرآن شما را مطهر کرده است که جان‌ها را به زلال معرفت قرآن شسته‌اید و آیینه دل را به کلام وحی جلا دادید.
موسوی ضمن خوشامدگویی به میهمانان و تقدیر از دست‌اندرکاران این برنامه و خبرنگاران گفت:‌ قرآن هم پاک است و هم پاک‌کننده و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید از آموزه‌های این کتاب آسمانی برای تزکیه نفس و جامعه استفاده کنیم.
رئیس کل دادگستری همچنین ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی آیه آشکار و شاهد روشنی است که فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) چگونه می‌تواند انسان‌های ناب را تربیت کند که هم وجود و هم شهادتش منشأ خیر و برکت برای جامعه بشری است.
وی با بیان اینکه این قدرت عشق است که موجب شده است سردار دل‌ها در دنیا پرآوازه شود، گفت:‌ در عصر تحول قوه‌قضائیه جوهره و درون مایه فعالیت‌های قوه قضائیه بر مبنای تعالیم قرآن و اهل‌بیت(ع) است و فقیهی گرانمایه و عالمی فرزانه و روحانی مدبر به نام آیت‌الله‌رئیسی سکان دستگاه قضایی را برعهده گرفته است و امروز در گام دوم انقلاب قوه‌قضائیه نه تنها علم مبارزه با فساد را بر دوش گرفته است که پرچمدار عدالت  هم است.
موسوی ادامه داد: کلید واژه‌هایی چون کرامت حفظ انسانی و تکریم ارباب رجوع مطالبی هستند که در دوران ریاست آیت‌الله رئیسی موجب افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به قوه‌قضائیه و نظام جمهوری شده است و دادگستری فارس از تحول عقب نمانده است.
رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه تحول در این نهاد در 4محور تعریف شده است، گفت:‌ انجام ملاقات‌های مردمی مکرر و دید و بازدید از اماکن مقدس و ارتباط مستقیم با مردم موجب افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود که این یکی از محورهای تحول در دادگستری فارس است.
وی، دومین محور را مقابله بی‌امان با فساد دانست و گواه این ادعا را بررسی 11 پرونده فساد اقتصادی از سال گذشته تاکنون دانست و گفت: محورهای بعدی نیز کاهش اطاله دادرسی و تکریم ارباب رجوع است.
موسوی، راه اصلی برون رفت از مشکلات کنونی را مدیریت جهادی برگرفته از فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) دانست و گفت: برای برگزاری این دوره از مسابقات از چندین ماه قبل کارگروه‌های مستمری فعالیت داشته‌اند تا بتوانیم مسابقه‌ای در خور شأن قرآنیان برگزار کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی