[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

تحول بزرگ در ورزش فارس، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: وزیر ورزش و جوانان طی دو روز گذشته میهمان استان فارس بود و با حضور وی چندین پروژه کوچک و بزرگ ورزشی در این استان افتتاح شد.
روز پنجشنبه مسعود سلطانی فر به شهرستان‌های خنج، فسا، خفر و کازرون سفر کرد و در این سفرها هفت پروژه ورزشی افتتاح و بهره‌برداری شد. سلطانی فر صبح پنجشنبه وارد شهرستان خنج شد و سالن ورزشی و چندمنظوره روستای سیف آباد و سالن ورزشی چاه طوس از توابع این شهرستان را افتتاح کرد.
وزیر ورزش و جوانان سپس به شهرستان‌ خفر سفر کرد و هم‌زمان چهار زمین چمن مصنوعی روستایی این شهرستان را به بهره‌برداری رساند.
وزیر ورزش و جوانان گفت:در دوره زمانی سال های 93 تا کنون شاهد یک تحول و انقلاب بزرگ در حوزه ورزش استان فارس هستیم.
مسعود سلطانی‌فر در نخستین روز از سفر دو روزه خود به استان فارس در جمع مردم خنج با تبریک چهل‌و‌یکمین فجر انقلاب اسلامی به فجرآفرینان، مردم فارس و خصوصاً مردم خنج افزود: دردهه فجر امسال 61 پروژه عمرانی در حوزه ورزش استان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها 85 هزار مترمربع به سرانه ورزش استان افزوده خواهد شد و سرانه ورزشی استان در مقایسه با سال 92 شاهد رشد دو و نیم برابری خواهد بود.
وزیر ورزش و جوانان نتیجه این اتفاق را ایجاد شادی و شعف بین همه اقشار جامعه خصوصاً جوانان دانست و افزود:لازم است برای کسب این موفقیت‌های بزرگ درحوزه خدمت‌رسانی از همکارانم در اداره کل ورزش و جوانان فارس، مدیران محلی، فرمانداران و استانداران فارس تقدیر و تشکر کنم.
سلطانی‌فر با ابراز امیدواری نسبت به سپردن سکان اداره کشور از نسل فجرآفرین سال 57  به دست جوانان پرشور و شعف، به پیروزی‌های اخیر تیم‌های فوتبال استقلال و پدیده شهرخودرو اشاره کرد و افزود: جوانان ما همواره ثابت کرده‌اند که مایه عزتمندی و غرور برای کشورمان هستند.
وی با اشاره به شرایط نابرابر و تبعیض‌آمیز برگزاری مسابقات جام باشگاه‌های آسیا در مرحله پلی‌آف افزود: جوانان استقلال و شهرخودرو نشان دادند که فوتبال ایران و بازیکنانش هنوز هم آقای فوتبال آسیا هستند.
سلطانی‌فر در بخش دیگری از صحبت‌هایش با ابراز خوشحالی از حضور در جمع مردم شهرستان خنج، مردم جنوب فارس را مردمی معروف به انجام کارهای نیک و عام‌المنفعه در سراسر کشور و حتی کشورهای همسایه معرفی کرد و افزود: حاصل این کارهای نیک در حوزه بهداشت و درمان، آموزش و ورزش در کنار صالحات و باقیات جاویدان، خوشحالی  و خرسندی مردم است.
وی با ارج نهادن به این نیک اندیشی گفت: خیرین در ایجاد شادی و شعف حاصل از احداث و بهره‌برداری از اماکن ورزشی توسط دولت شریک و سهیم هستند.
وزیر ورزش و جوانان درادامه با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری به ورزش و ورزشکاران، موفقیت‌های ورزش کشور طی چند سال گذشته را مرهون تلاش جامعه ورزش و حمایت‌های شخص رئیس‌جمهور، معاونان وی و وزرای دولت دانست و با بیان اینکه جوانان غرورآفرین ایران اسلامی در تیم‌های ملی در حال آماده‌سازی خود برای حضور در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان یعنی المپیک هستند از مردم ایران خواست تا این جوانان را در مسیر موفقیت و عزت آفرینی برای کشورمان از دعای خیر خود بی‌نصیب نگذارند.
سلطانی‌فر با تأکید بر اینکه وزارت ورزش و جوانان تلاش می‌کند تا پایان دولت بخش عمده‌ای ازپروژه‌های دردست احداث را افتتاح و به بهره‌برداری برساند، گفت: با توجه به درخواست مردم منطقه، خانه جوان شهرستان خنج سال 99 احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید. وی در بخش پایانی صحبت‌هایش به نقش کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان نیز اشاره کرد و از نماینده مردم  منطقه که ریاست این کمیسیون  را برعهده دارد نیز تشکر کرد.
دکتر سلطانی‌فر در ادامه سفر خود به استان فارس به شهرستان فسا سفر کرد و سالن‌های ورزشی چندمنظوره بخش‌های نوبندگان و شش‌ده و قره بلاغ این شهرستان را نیز افتتاح کرد. جمشید تقی‌زاده، معاون حقوقی و امور مجلس، برانوش نیک بین مدیر کل حوزه وزارتی و مازیار ناظمی،‌ مدیرکل روابط عمومی‌ و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی‌فر را همراهی کردند.
مسعود سلطانی‌فر در مراسم افتتاح سالن ورزشی بخش نوبندگان فسا درجمع مردم این بخش گفت: سیاست وزارت ورزش و جوانان را توسعه عدالت‌محور زیرساخت‌های ورزشی با اولویت احداث این زیرساخت‌ها در مناطق محروم و عنوان کرد و افزود: بسیار امیدوارم که جوانان این مناطق با استفاده از زیرساخت‌های احداث شده، در آینده‌ای نزدیک در رقابت‌های استانی، ملی و بین المللی خوش بدرخشند.
وی با بیان اینکه ۴۵ پروژه از مجموع ۶۱ پروژه ورزشی در دست افتتاح استان فارس زمین‌های  فوتبال و مینی فوتبال هستند، افزود: بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها در مناطق محروم و کم‌برخوردار احداث شده است.
سلطانی‌فر در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اشراف محمدجواد جمالی نوبندگانی، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی‌ بر مسائل ورزشی، از وی به عنوان یکی از حامیان برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان طی چند سال اخیر یاد کرد و افزود: یکی از مطالبات مردم فسا تکمیل فاز دو پروژه پنج هزار نفری این شهرستان است که پیش‌بینی می‌شود با اختصاص اعتبار از محل اعتبارات استانی در سال آینده این پروژه نیز تکمیل شود. گفتنی است عصر پنجشنبه  با حضور وزیر ورزش و جوانان دو سالن چندمنظوره ورزشی در بخش‌های نوبندگان و شش ده قره بلاغ از توابع شهرستان فسا به ترتیب در زمین‌هایی به مساحت هزار و ۲۰۰ و  هزار و ۴۵۰ متر مربع و اعتبار دو و نیم و ۳میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.
همچنین حیدرعلی کامیاب در جریان سفر وزیر ورزش و جوانان به فارس در جمع مردم خنج  با اشاره به افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره روستاهای سیف آباد و چاه طوس که هر کدام که با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان در زمینی به مساحت 1200 متر مربع افتتاح شدند، افزود: سرانه ورزش شهرستان خنج تا سال 1393 تنها 17 هزار متر مربع بود؛ اما حالا و پس از 5 سال 37 هزار مترمربع به این سرانه افزوده شده تا شاهد یک جهش بسیار محسوس در این حوزه باشیم.
وی سرانه کنونی ورزش شهرستان خنج را یک متر و بیست سانتی‌متر اعلام کرد و افزود: عمده اماکن ورزشی ساخته شده طی این 5 سال در خنج شامل خوابگاه ورزشی، چندین سالن چندمنظوره، 11 زمین چمن فوتبال و مینی فوتبال، پیست پیاده روی و سلامت و... می‌شود. مدیرکل ورزش و جوانان فارس از افتتاح قریب‌الوقوع دو زمین چمن دیگر روستاهای باغان و هفتوان در این شهرستان خبر داد و گفت: فضا‌های ساخته شده توسط خیرین شامل این آمار نمی‌شود. کامیاب با بیان اینکه تمام این اتفاقات خوب در این دولت افتاده است، افزود: برای اولین بار و با حمایت و پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ‌از محل اعتبارات وزارت نفت یک زمین چمن مصنوعی در این شهرستان احداث می‌شود. وی خنج را مهد خیرین جنوب فارس دانست و با تقدیر از احساس مسئولیت تک تک خیرین منطقه، ورزشگاه خیرساز شهرستان خنج توسط برادران محمدپور را یکی از زیباترین ورزشگاه‌های کشور معرفی کرد و افزود: بزرگ‌ترین سالن منطقه در روستای بیغرد و با حمایت امام جمعه اهل تسنن این منطقه افتتاح خواهد شد. مدیرکل ورزش و جوانان فارس حضور و حمایت ائمه جمعه و جماعات اهل سنت و شیعه در منطقه را یکی از ارکان حمایتی از روند توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه دانست. روز جمعه نیز با حضور وزیر ورزش و جوانان دو سالن ورزشی چندمنظوره در روستاهای کلانی و جام بزرگی از توابع شهرستان کازرون افتتاح شد و به بهره برداری رسید. مسعود سلطانی‌فر صبح روز جمعه ۱۱ بهمن در حاشیه مراسم افتتاح و بهره‌برداری از سالن روستای کلانی گفت: تلاش وزارت ورزش و جوانان این است که پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی تا سال ۱۴۰۰ افتتاح و برای استفاده در اختیار مردم قرار گیرد.
 وزیر ورزش و جوانان افزود: نسلی که از انقلاب حفاظت کرد آماده واگذاری سکان هدایت انقلاب به نسل جوان است. مسعود سلطانی‌فر که صبح جمعه ۱۱ بهمن در حاشیه سفر به شهرستان کازرون و افتتاح دو پروژه ورزشی در این شهرستان سخن می‌گفت، افزود: افتتاح دو سالن چندمنظوره ورزشی در روستاهای کلانی و جام بزرگی حکایت از سیاست و استراتژی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر توسعه عدالت‌محور زیرساخت‌های ورزشی در مناطق کم برخوردار دارد.
وی گفت: زیرساخت‌های ورزشی در شهرستان‌های کشور به درجه‌ای از اشباع رسیده؛ از این رو چند سالی است که وزارت ورزش و جوانان سیاست خود را بر توسعه این زیرساخت‌ها در روستاها متمرکز کرده است.
وی با تقدیر از استانداران فارس خصوصاً استاندار کنونی این استان که با نگاهی عمرانی توجه و حمایت ویژه‌ای به ورزش دارد، افزود: فارس با دارا بودن ورزشگاه بزرگ ۵۰ هزار نفره و سالن شش هزار نفره شیراز، سالن‌های چندمنظوره و خوابگاه‌های بزرگ در شهرستان‌های مختلف، در کنار فرودگاه‌های فعال و هتل‌های چندستاره اکنون به یکی از قطب‌های میزبانی مسابقات مختلف ورزشی در سطح ملی و بین‌المللی در کشورمان تبدیل شده است.
وزیر ورزش و جوانان با ابراز امیدواری به اثرگذاری توسعه زیرساخت‌های ورزشی در نتیجه گیری نرم‌افزاری ورزش استان فارس گفت: در آینده خبرهای خوبی از ورزش این استان خواهیم شنید.
سلطانی‌فر در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تیم ملی فوتبال نیز گفت: سیاست وزارت ورزش و جوانان حمایت از تیم‌های ملی در تمامی ‌رشته‌ها و نظارت بر عملکرد فدراسیون‌هاست. وی افزود: سرمربی تیم ملی فوتبال نیز تا چند روز آینده معرفی خواهد شد.
دکترعنایت الله رحیمی، ‌استاندار فارس نیز که صبح جمعه ۱۱ بهمن در سفر به کازرون حضور داشت، در مراسم افتتاحیه پروژه‌های ورزشی این شهرستان ‌گفت: اقدامات انقلاب گونه حوزه ورزش در فارس اقداماتی جهش دار و اثرگذار بوده است. 
وی شهرستان کازرون را نیز از این اقدامات بی‌نصیب ندانست و با اشاره به افتتاح دو سالن ورزشی در روستاهای جام بزرگی و کلانی در سفر وزیر ورزش و جوانان گفت: پروژه‌های دیگری نیز در این شهرستان در دست اقدام و آماده بهره‌برداری است که بخش عمده‌ای از آنها تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید. گفتنی است استاندار فارس در سفر به کازرون کلنگ احداث دو پروژه اقتصادی در قالب یک سردخانه بزرگ و یک کارخانه تولید لوازم بهداشتی آرایشی که قرار است توسط بخش خصوصی احداث شود را نیز به زمین زد. حیدرعلی کامیاب نیز در حاشیه افتتاح دو پروژه بزرگ ورزشی در شهرستان کازرون با اشاره به برخی تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسی خصوصاً در مکان یابی تعدادی از این پروژه‌ها افزود: این دولت میراث‌دار پروژه‌های ناقص و ناتمام بود که علی‌رغم غیرکارشناسی بودن برخی از آنها ملزم به اتمام و تکمیل آنها بودیم.
وی از افتتاح ۴ پروژه دیگر ورزشی در آینده ای نزدیک در شهرستان کازرون خبر داد و افزود: عملیات اجرایی  ۲۱ زمین چمن مصنوعی فوتبال و فوتسال نیز تقریباً تمام شده که با نصب چمن آنها، این پروژه‌ها در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در ادامه استادیوم ۲۰۰۰ نفره فوتبال خشت را یکی از زیباترین ورزشگاه‌های محلی استان معرفی و خبر از افتتاح این پروژه در آینده‌ای نزدیک داد.
دکتر سلطانی‌فر عصر جمعه نیز با حضور در سالن شهید ربانی دیدار فینال فوتسال جام خوشه‌چین را از نزدیک مشاهده کرد. پایان بخش سفر دو روزه دکتر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان حضور در جلسه شورای اداری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی