[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

طنین زنگ انقلاب در ۹ هزار مدرسه فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه شور و شوق  پیروزی انقلاب همه مدارس  استان را در بر گرفته است، گفت:  آیین ملی نواختن زنگ انقلاب که دیروز به صورت نمادین دراین آموزشگاه برگزار شد، هم‌زمان در 9 هزار مدرسه در سراسر استان انجام شد. 
دکترعلی عسکرنجفی در آیین استانی نواختن زنگ انقلاب اسلامی در مدارس فارس، در دبیرستان دخترانه الزهراء آموزش و پرورش ناحیه2 شیراز،  با اشاره به راهپیمایی‌های ‌دوران انقلاب و مشارکت دانش‌آموزان و حضور مؤثر و همه‌جانبه  فرهنگیان در این راهپیمایی‌ها‌ گفت: این حضور پرشور و مشارکت فعالانه در راهپیمایی‌های ‌آن دوران خاطرات خوشی را در پیروزی انقلاب اسلامی برای همه ما رقم زد و بعد از  آن هم در هرعرصه‌ای‌که نیاز بود دانش‌آموزان و فرهنگیان حضور مؤثر در دفاع از کیان انقلاب اسلامی داشته‌اند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با تأکید براینکه آموزش و پرورش، دانش‌آموزان و فرهنگیان نقش بسیار مهمی در پیروزی انقلاب داشته‌اند، گفت: تقدیم 36 هزار  شهید دانش‌آموز و بیش از 8 هزار شهید فرهنگی حاکی ازحضورهمه جانبه و مؤثر دانش‌آموزان و فرهنگیان در عرصه‌های ‌دفاع از انقلاب اسلامی بوده است. 
نجفی افزود: همگام با  تمام خادمین  نظام اسلامی و اقشار مردم،  آموزش و پرورش هم تلاش نمود در ایام پیروزی انقلاب اسلامی و سال‌های پس از  آن درکنارمردم برای اعتلای وطن اسلامی‌مان تلاش کند.
وی یادآورشد: آمار و ارقام حاکی از موفقیت‌های ‌شایان توجه در حوزه تعلیم و تربیت است به نحوی که امروز شاهد کسب توفیقات چشمگیری در حوزه‌های‌مختلف هستیم که همگی به برکت خون شهدا، حضورهمه جانبه مردم و رهبری خردمندانه رهبرمعظم انقلاب اسلامی وخدمتگذاری خادمین نظام اسلامی ومدیران مختلف درحوزه‌های‌خدمتگذاری کسب شده است و امیدواریم این موفقیت‌ها همچنان تداوم بیابد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس اظهار امیدواری نمود: دانش‌آموزان عزیز با درک و شناخت  کامل ازانقلاب اسلامی وتهدیداتی که امروز این انقلاب را تهدید ‌می‌کند، چشم به آینده دوخته وبا تحصیل، تهذیب و ورزش گام دوم انقلاب را محکم برداشته و در آینده شاهد حضور هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان عزیزمان درعرصه‌های ‌مختلف باشیم.
وی تأکید کرد: آموزش و پرورش با درک رسالت خودش در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی را در طول این چهل سال گذشته انجام داده که خوشبختانه توفیقات خوبی نیز نصیب شده و ما در همه حوزه‌های‌مختلف همچون، حوزه ساخت و ساز فضاهای آموزشی، ارتقای کیفیت آموزشی و مسائل  پرورشی  و تربیتی اقدامات خیلی خوبی انجام داده‌ایم.
نجفی با تأکید بر اینکه «باید زمینه حضور  جوانان و نوجوانان‌مان را  در آینده در صحنه‌های‌مختلف آماده کنیم»، افزود: گام دوم انقلاب به همین امر اشاره دارد و رهبری معظم انقلاب نیز تأکید کرده‌اند که باید زمینه‌های‌حضور نوجوانان و جوانان در عرصه‌های‌مختلف فراهم بشود و بهترین  جایی که‌ می‌شود این کار را فراهم کرد آموزش و پرورش است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: ما با درک عمیق از این رسالتی که بر عهده داریم تمام تلاش‌مان را‌ می‌کنیم تا دانش‌آموزان عزیزمان با انقلاب اسلامی و اهداف آن آشنا شوند وهمه عزمشان را جزم کنند برای اینکه در آینده بتوانند به عنوان یک نسل مدافع انقلاب به وظیفه خودشان عمل کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی