[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

آسیب کلی به ۴۱۵ خانه بر اثر زلزله خان‌زنیان، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کرد که ۴۱۵ واحد مسکونی شهری و روستایی خان‌زنیان بر اثر زلزله آسیب کلی دیده و نیازمند بازسازی است.
رحیم آزادی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: بلافاصله پس از وقوع دو زمین لرزه‌ای که اخیراً در مرکز خانه‌زنیان در نزدیکی شیراز حادث شد، تیم‌های ارزیاب در منطقه حضور یافتند و نتایج بررسی‌ها را به ستاد مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کردند.
او افزود: در این نتایج که از طریق ارزیابان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس ارائه شده، ۴۱۵ واحد مسکونی و شهری خانه‌زنیان شامل ۲۲۵ مسکن روستایی و ۱۹۰واحد روستایی نیازمند ساخت مجدد هستند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس ادامه داد: همچنین تعداد ۵۱۰ واحد مسکونی شهری و روستایی این منطقه شامل ۴۶۶ واحد شهری و ۴۴ واحد روستایی نیازمند تعمیر هستند. او با بیان اینکه این گزارش به مدیریت بحران کشور برای ارسال به سازمان مدیریت و برنامه ارائه شده است، گفت: پس از طرح این موضوع در هیئت دولت، اعتبار لازم برای ساخت و تعمیر این واحدهای مسکونی پیش‌بینی خواهد شد. آزادی همچنین از استقرار دفتر بنیاد مسکن در شهر خان‌زنیان خبر داد و از همه زلزله زدگان خواست تا با مراجعه به این دفتر و ثبت اطللاعات خود، برای برخورداری از تسهیلات ارزان قیمت تعمیر و ساخت مسکن تشکیل پرونده بدهند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی