[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

بدون بضاعت هم می‌توان نتیجه گرفت!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: قشقایی باز هم یک تیم صدر جدولی، مدعی و متمول را شکست داد و فجر دوباره به یک تیم ته جدولی و فقیر باخت! در نیم فصل دوم وضعیت تیم‌های شیرازی جالب توجه است.
فجرسپاسی به همراه نیروی زمینی تهران، بدترین عملکرد را در چهار هفته ابتدایی نیم فصل دوم داشته‌اند. این دو تیم تنها یک امتیاز کسب کرده‌اند و تنها برتری فجری‌ها به شاگردان روانخواه، در تفاضل گل است! البته که فجر از هیچ لحاظ با نیروی زمینی قابل قیاس نیست. فجر تیم پرطرفداری است که از بازیکنان مطرح سرباز و چند بازیکن باتجربه حضور در لیگ برتر سود می‌برد، در حالی که شاگردان روانخواه را عمدتاً سربازانی گمنام تشکیل می‌دهند!
فجر روز یکشنبه مقابل تیم ته جدولی ملوان بندرانزلی حرفی برای گفتن نداشت و به سادگی مغلوب شد و این برای هواداران این تیم در آستانه شهرآورد شیراز، به هیچ عنوان قابل هضم نیست. حالا داوود مهابادی تحت فشار زیادی قرار دارد؛ اما در اقدامی ‌خوب، ابتدا از مردم شیراز عذرخواهی می‌کند: بابت این شکست از مردم شیراز عذرخواهی می‌کنم و ان‌شاءالله در بازی‌های بعدی نتیجه‌های این چند هفته را جبران می‌کنیم.
  سرمربی فجر شهید سپاسی در خصوص بازی هم گفت: به خاطر شرایط زمین، شاهد یک بازی فیزیکی از سوی دو تیم بودیم و برای بازیکنان من در این زمین بازی کردن سخت بود. بچه‌ها نتوانستند بازی خودشان را انجام بدهند؛ ولی تیم ملوان هم خیلی خوب جنگید و توانست از فرصت‌های به دست آمده نهایت استفاده را ببرد. من به تلاش آنها و بابت پیروزی به دست آمده، تبریک می‌گویم.
مهابادی افزود: اصلی ترین دلیل شکست تلاش ناکافی شاگردانم در نیمه دوم برای تغییر نتیجه بود. آنها تلاشی که من انتظار داشتم را انجام ندادند. همچنین کیفیت پایین چمن ورزشگاه هم باعث شد تا شاهد بازی تاکتیکی از سوی دو تیم نباشیم.
مهابادی در خصوص اخراج شدنش در دقیقه 40 بازی هم گفت: فقط به خاطر این جمله که «آیا خطای کف پا در مورد تیم حریف و ما فرق دارد» داور بنده را اخراج کرد!  در مجموع شاهد داوری خوبی نبودیم. داور مسابقه در تصمیماتش مردد بود و از کمیته داوران عاجزانه خواهش می‌کنم در بازی‌های بعدی از داوران بهتری استفاده کند.
اما تیم قشقایی با هدایت مربی جوانش، دارد کم‌کم مهدی فروردین را به دست فراموشی می‌سپارد! قشقایی در هفته‌های پایانی نیم فصل اول به تیمی ‌فوق العاده منسجم تبدیل شده بود که هر حریفی در برابرش به مشکل می‌خورد. در آخرین روزهای تعطیلات نیم فصل، مهدی فروردین به یکباره استعفا داد و رشید طهماسبی موقتاً هدایت این تیم را بر عهده گرفت. او در دو هفته ابتدایی نتایج ضعیفی کسب کرد و نگرانی‌هایی حتی نسبت به بقای این تیم به وجود آمد، اما در دو هفته اخیر قشقایی با طهماسبی به دو نتیجه فوق‌العاده عالی دست یافت تا نشان دهد بدون فروردین هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
طهماسبی پس از شکست گل ریحان البرز گفت: تیم 20 میلیاردی گل ریحان مقابل مردان قشقایی حرفی برای گفتن نداشت!
وی افزود: گل‌ریحان یکی از تیم‌های خوب، پرهزینه و پرمهره لیگ یک است که از ابتدای فصل تاکنون یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر بوده. تیمی ‌که توانسته جایگاه خوبی را در جدول داشته باشد و ما از ابتدا می‌دانستیم بازی سختی مقابل این تیم خواهیم داشت. در زمین مسابقه هم بازی خوب و پربرخوردی را شاهد بودیم. در نیمه اول می‌توان گفت یک بازی پایاپای را شاهد بودیم. البته ما از ابتدا به دنبال کسب سه امتیاز بودیم. به بازیکنانم با توجه به پیروزی هفته گذشته مقابل تیم خوب مس رفسنجان، گفته بودم که می‌توانیم در این بازی هم به پیروزی برسیم. 
طهماسبی افزود: در نیمه دوم با تغییر تاکتیک و با صحبت‌هایی که در بین دو نیمه با بازیکنانم داشتم، توانستیم به چند موقعیت گل‌زنی برسیم که یکی از این موقعیت‌ها منجر به گل برتری ما مقابل گل‌ریحان شد. البته اگر بازیکنانم تمرکز خود را حفظ می‌کردند، می‌توانستیم به گل‌های بیشتری برسیم. امروز تیم 20 میلیاردی گل‌ریحان حرفی در مقابل جوانان شایسته قشقایی نداشتند. بازیکنانم امروز ثابت کردند که با بی‌بضاعتی هم می‌توان نتیجه گرفت.
طهماسبی در پاسخ به سؤالی که آیا شما به عنوان سرمربی یا مربی فعالیت دارید، گفت: برای من مهم نیست که در چه سمتی فعالیت کنم. من به عنوان یک سرباز قشقایی هستم و تحت هر عنوان کار خودم را انجام می‌دهم.
وی در پایان گفت: امیدوارم مسئولان نگاه ویژه‌ای به تیم جوان و بومی‌ قشقایی داشته باشند و اگر به تیم ما کمک شود، ما هم می‌توانیم مثل سایر تیم‌های بالای جدول مدعی صعود به لیگ برتر باشیم.
دو تیم فجرسپاسی و قشقایی شیراز روز یکشنبه هفته آینده شهرآورد شیراز را به میزبانی فجر در ورزشگاه شهید دستغیب برگزار خواهند کرد. هم اکنون فجرسپاسی با 34 امتیاز تیم ششم جدول است و قشقایی با 26 امتیاز در رتبه دهم قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی