[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

افتتاح پروژه‌های بزرگ ورزشی در سراسر فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس جزئیات سفر آخر هفته وزیر ورزش و جوانان به این استان را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدر‌علی‌کامیاب با اشاره به نشست دیروز دوشنبه هفتم بهمن خود با مسعود سلطانی‌فر افزود: در این نشست که با حضور نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی انجام شد، چندین پروژه ورزشی در دست ساخت استان مورد بررسی قرار گرفت.
وی از تخصیص اعتباریک و نیم میلیارد بودجه برای تکمیل پروژه‌های ورزشی زرین‌دشت و همچنین تزریق یک میلیارد تومان اعتبار دیگر به پروژه‌های این شهرستان توسط وزیر ورزش و جوانان خبر داد وگفت: با موافقت وزیر ورزش و جوانان کلنگ احداث  استخر این شهرستان روز پنجشنبه به زمین خواهد خورد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس برنامه حضور مسعود‌سلطانی‌فر به فارس را به چند بخش افتتاح پروژه‌ها، دیدار با ورزشکاران و جوانان، بازدید از اماکن ورزشی و حضور در مراسم پایانی جام خوشه‌چین تقسیم بندی کرد و افزود: وزیر ورزش و جوانان صبح روز پنجشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی لارستان وارد استان فارس خواهد شد و با حضور در شهرستان خنج سه پروژه ورزشی این شهرستان یعنی زمین چمن بزرگ مصنوعی و استاندارد شهر و دو سالن 1400 متری چند منظوره را در روستا‌های سیف‌آباد و چاه‌طوس هرکدام با اعتباری حدود سه میلیارد تومان افتتاح خواهد کرد.
کامیاب اعتبار ساخت زمین چمن مصنوعی شهر خنج را 4 و نیم میلیارد تومان اعلام کرد.
دیداربا جوانان، ورزشکاران و اعضای شورای اداری شهرستان از دیگر برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان در شهرستان خنج است که کامیاب مکان برگزاری این دیدار را یکی ازسالن‌های افتتاح شده در روز پنجشنبه در روستای سیف‌آباد یا چاه‌طوس اعلام کرد.
حرکت به سمت شرق فارس و افتتاح سه زمین چمن مصنوعی در زرین‌دشت، کلنگ‌زنی استخر این شهر، افتتاح دو سالن چند منظوره بزرگ در نوبندگان و قره‌بلاغ از توابع شهرستان فسا با اعتبار بیش از 6 میلیارد تومان برنامه بعداز ظهر روز پنجشنبه سفر وزیر ورزش و جوانان به فارس است که کامیاب در خصوص آن نیز گفت: وزیر ورزش و جوانان در شهرستان فسا و در یکی از سالن‌های افتتاح شده با جوانان ورزشکاران و اعضای شورای اداری شهرستان فسا گفت‌وگو خواهد کرد.
سفر به کازرون و افتتاح دو سالن بزرگ در روستاهای کلانی و جان بزرگی با اعتبار 6 میلیارد تومان  نیز برنامه روز دوم سفر وزیر ورزش و جوانان به فارس خواهد بود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: بعدازظهر جمعه وزیر ورزش و جوانان با حضور در پروژه 6  هزار نفره شیراز از نزدیک آخرین روند پیشرفت این پروژه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار خواهد داد.
آخرین برنامه سفر وزیر ورزش و جوانان در فارس حضور در مراسم اختتامیه جام خوشه‌چین است که کامیاب در خصوص آن نیز گفت: این مراسم بعدازظهر روزشنبه با حضور مقامات بلندپایه کشوری و استانی در شهر شیراز برگزار خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان افزود: در سفر یک روزه روز دوشنبه به تهران همچنین نشست مشترکی با مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی نیز برگزار شد که در این جلسه قرار شد مدیر عامل این شرکت با حضور در پروژه تمهید مقدمات لازم را برای افتتاح این پروژه انجام دهد.
تجهیز ورزشگاه پارس به دوازده گیت ورود و خروج الکترونیک از دیگر تصمیات اتخاذ شده در این نشست بود که کامیاب درخصوص آن نیز گفت: در تلاش هستیم تا این تجهیز تا پایان‌سال انجام شود و خیال‌مان از بابت تمهیدمقدمات جهت برگزرای فینال جام حذفی فوتبال کشوردر ورزشگاه پارس شیراز راحت‌ شود.
وی افزود: در این نشست موضوع استخر سرپوشیده استهبان نیز مورد بررسی قرارگرفت و قرار شد درصورتی که به هر دلیل مناقصه این پروژه انجام نشد، اعتبار لازم جهت اجرای استانی این پروژه به فارس ابلاغ شود.
تصمیم گیری در خصوص سالن ورزشی ایج نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.
کامیاب با تقدیر از نگاه ویژه وزیر ورزش و جوانان به فارس و حمایت‌های‌ غیرقابل انکار استاندار فارس از حوزه ورزش، توسعه جهش وار زیر ساخت‌های‌ورزشی را حاصل این نگاه و این حمایت توإم دانست و افزود: با یاری خدا اکنون زمان آن رسیده که فارس در حوزه نرم‌افزار نیز از توسعه سخت‌افزاری ورزش خود بهره‌مند شود.
وی واگذاری میزبانی‌های ‌بزرگ ملی و بین‌المللی به این استان را نشان‌های‌ توسعه‌یافتگی ورزش در دو حوزه سخت افزار و نرم افزار در ورزش دانست و افزود: حیف بود که ورزش در استانی با این همه ظرفیت گردشگری، سهمی در تولید ثروت در بخش گردشگری نداشته‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی