[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

از ورود ویروس‌کرونا جلوگیری شود، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت خانواده و بانوان استان با اشاره به دستور کار مطرح شده در جلسه  بر لزوم تأمین بیمه سلامت سالمندان استان تأکید کرد و از دستگاه‌های متولی و دفتر اجتماعی استانداری خواست این موضوع را تا رسیدن به هدف مطلوب پیگیری کنند. 
دکتر رحیمی تجهیز مراکز درمانی در زمینه مقابله با آنولانزا را از مصوبات جلسات گذشته کارگروه برشمرد و با بیان اینکه اقدامات مورد نیاز در استان انجام شده از کنترل این بیماری ابراز خرسندی کرد. 
 موضوع انتشار ویروس کرونا در کشور چین و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در کشور از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اهمیت ملی و بین‌المللی این موضوع عنوان کرد: اطلاع‌رسانی مناسب در قالب همکاری صدا و سیما و رسانه‌های مکتوب و مجازی و آموزش و پرورش مهم‌ترین گام در پیشگیری از ابتلا به این ویروس است.
 وی به اقدامات خوبی که در  فرودگاه بین المللی شیراز، لارستان و لامرد انجام شده اشاره کرد و افزود: این اقدامات باید با جدیت بیشتر در همه مبادی ورودی و یا مکان‌های که امکان حضور و رفت و آمد اتباع کشور چین وجود دارد، انجام شود.
استاندار فارس حاشیه‌نشینی را امری فراگیر دانست  و با بیان اینکه این موضع تن‌ها مختص فارس نیست یادآور شد: در همه مراکز شهری حاشیه‌نشینی وجود دارد و در کلانشهر ‌ها نیز تشدیدی شده است. وی با اشاره به اینکه بیش از 4 هزار و 500 هکتار بافت فرسوده رسمی در استان وجود دارد عنوان کرد: در کلانشهر شیراز 1800هکتار بافت فرسوده در حاشیه و مرکز شهر موجود است، ایجاد ارزش اقتصادی در این مناطق را یکی از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با اثرات حاشیه‌نشینی دانست. استاندار فارس محله‌محوری و مردم محوری را اثرگذارترین روش در مقابله با آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: در این مسیر قطعاً نیازمند طرح‌های علمی و عملیاتی هستیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی