[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

جشن میلاد مولای خوبی‌ها در خانواده کشتی، روزنامه شیراز نوین

محمود شبان سروستانی‌: به رسم هرساله جشن میلاد مولا علی ابن ابیطالب (ع) در جمع خانواده کشتی استان امسال نیز برپا شد. 
این جشن همه ساله در منزل یکی از پیشکسوتان یا مسئولان هیئت و با حضور کشتی گیران قهرمان و دیگر اعضا گرفته می‌شد، اما امسال از حضور قهرمانان و کشتی گیران خبری نبود و مهمانان این محفل دوستانه را مربیان‌، داوران و چند خبرنگاری که سال هاست با کشتی کار می‌کنند تشکیل می‌دادند.
مهدی شایق رئیس هیئت کشتی شهرستان شیراز به عنوان بانی این جشن، در خصوص انگیزه متفاوت برگزار کردن جشن امسال را دیدن کسانی عنوان کرد که هیچگاه زحماتشان دیده نمی شود ولی از عوامل اصلی پیشرفت و حیات این رشته ورزشی محسوب می‌شوند. 
رئیس هیئت کشتی شیراز گفت: معمولاً مردم قهرمانان یک رشته را می‌بینند و خبرهای مدال‌آوری و افتخار آفرینی آنها را از رسانه ها می‌شنوند؛ ولی واقعیت این است که پشت سر قهرمانان افراد زیادی هستند که هر کدام اگر نباشند هیچ قهرمان بر سکویی نمی ایستد و افتخاری آفریده نمی شود، افرادی که بدون هیچ چشمداشتی شبانه روز زحمت می‌کشند و بی نام و عنوانی در قهرمانی ندارند. 
شایق از مربیان و به‌خصوص داوران به طور مشخص نام برد و افزود: در رشته هایی مانند کشتی که به صورت انفرادی برگزار می‌شود مردم فقط قهرمان را می بینند؛ در حالی که این مربیان هستند که عمر و زندگی خود را به پای ورزشکاران و شاگردان خود می‌ریزند تا به افتخاری برسند. او داوران را نیز محرومترین و مظلوم ترین قشر از خانواده ورزش دانست و گفت: کسانی که از مربیان هم مظلوم ترند داوران هستند. 
شایق خبرنگاران و ورزشی نویسان را نیز گروهی دانست که نام و آوازه قهرمانان را به گوش و چشم مردم می‌رسانند ولی آنان نیز هیچ گاه دیده نمی‌شوند. 
رئیس هیئت کشتی شیراز از انگیزه متفاوت برگزار کردن جشن امسال را مؤلفه‌های بالا عنوان کرد و افزود: قهرمان یک زنجیره است که حلقه آخر آن شخص قهرمان است و هرکدام از حلقه‌های دیگر نباشد به این مهم نمی رسیم.
در ادامه این جلسه نایب رئیس شورای شهر شیراز نیز در سخنانی کوتاه در رسای مولای متقیان سخن گفت و رشته کشتی و کشتی‌گیران به لحاظ مرام و اخلاق پیرو ایشان باید باشند. 
او پهلوانی را از قهرمانی مهمتر دانست و افزود: بسیاری از قهرمانان بوده اند که عنوان‌های مهمی را به‌دست آورده اند و پس از طی شدن دوران قهرمانی از اذهان پاک شده اند، اما کسانی هم بوده اند که مدال‌های کمتری را کسب کرده اند ولی در تاریخ و حافظه مردم همیشه ماندگار‌ند و این به دلیل مرام پهلوانی آنها بوده و نه قهرمانی.
در پایان این مراسم از اصغر کشاورز به عنوان یکی از مربیان پیشکسوت و زحمتکش کشتی و دیگر مهمانان با هدایایی تقدیر به عمل آمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی