[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

رئیس قوه‌قضائیه: مردم در تشییع سردار سلیمانی رأی به مقاومت و ایستادگی دادند، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه‌قضائیه گفت: مردم عزیز در رفراندومِ حضور در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی رای به مقاومت و ایستادگی دادند.
به گزارش ایسنا به نقل از قوه‌قضائیه، سید ابراهیم رئیسی پس از تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی، با سلام و درود به روح مطهر امام و شهدا و گرامیداشت شهید سلیمانی، اظهار کرد: امیدوارم در بهار چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همگان درخط نورانی امام رضوان‌الله تعالی علیه، در تحقق جامعه‌ مورد نظر و آرمان‌های بلند ایشان در گام دوم تلاش کنیم.
وی افزود: امام(ره) به دنبال تشکیل جامعه‌ای با ویژگی‌های عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت بودند. امام(ره) می‌خواستند جامعه‌ای مبتنی بر این اصول و مبانی را ایجاد کنند و تمام دیدگاه‌های ایشان نیز در مسیر تحقق جامعه‌ای با این ویژگی‌ها بود.
وی با بیان اینکه دشمنان بسیار تلاش کردند که این جامعه شکل نگیرد، اما موفق نشدند، ادامه داد: دشمنان در این چهل سال بسیار توطئه و فتنه کردند که یک قلمِ آن هشت سال جنگ تحمیلی بود؛ اما خداوند متعال در این چهل سال تفضل کرد و به برکت اخلاص امام خمینی (ره)، خون مطهر شهیدان و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب اسلامی و حضور مقتدرانه مردم در صحنه، موفقیت‌های بسیاری کسب شد. رئیسی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی در این چهل ساله شکل گرفت و در هر دوره‌ای نیز گام‌هایی برداشته شد، خاطرنشان کرد: در این دوره بنا داریم با استفاده از همان منویات امام بزرگوارمان و رهنمودهای مقام معظم رهبری تحولی را در دستگاه قضایی شکل دهیم که متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی باشد. رئیس قوه‌قضائیه در ادامه بیان کرد: مردم عزیز در رفراندومِ حضور در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی رأی به مقاومت و ایستادگی دادند. رئیسی با تأکید بر اینکه ضعف مطلقاً تعلق به ملت ایران و نظام اسلامی ندارد، گفت: پیام ایستادگی و مقاومت از این کشور شنیده می‌شود و پیام مقاومت در رفراندومِ حضور مردم به همه دنیا مخابره شد. وی ادامه داد: امروز اراده ملت، دولت و همه دست‌اندرکاران نظام ایستادگی در مقابل دشمنان است. در سیر و سلوک امام(ره) رأی مردم و مردم باوری مثل بعضی از سیاسیون دنیا که فقط دم از مردم می‌زنند، یک شعار نبود؛ آنها صرفاً اسم مردم را‌ می‌برند و توجهی به مردم ندارند؛ در حالی‌که وقتی امام(ره)‌می‌فرمودند میزان رأی ملت است، این موضوع را با همه وجود باور داشتتند. رئیس قوه‌قضائیه تصریح کرد: امروز مردم باوری در سیر و سلوک رهبر معظم انقلاب نیز وجود دارد و باید توجه به مردم، خواست مردم، معیشت و آزادی‌های مشروع و صیانت از حقوق مردم برای همه ما در دستور کار باشد. وی گفت: یکی از اقدامات جدی دستگاه قضایی مسئله صیانت از حقوق عامه و مردم است که در برنامه کاری ماست. رئیسی با بیان اینکه مبارزه بی‌امان با فساد در دستور کار قوه‌قضائیه است، تصریح کرد: اعتقاد ما این است که در درون انقلاب و ذات آن مبارزه با فساد قرار دارد. هیچ مدیر و دستگاهی نمی‌تواند صبغه مبارزه با فساد نداشته‌باشد. باید صلاح، قانونمداری، عدالتخواهی و حق‌گرایی در دستور کار جدی همه مدیران و همه دستگاه‌ها باشد. رئیسی با بیان اینکه محوری ترین نکته‌ای‌که امام(ره) دنبال تحقق آن بودند، اجرای عدالت بود، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به عنوان پیشانی اجرای عدالت بنایش این است که در این مسیر گام بردارد و از روح امام(ره) و ارواح مطهر شهیدان استمداد‌می‌طلبیم و از مردم عزیز ‌می‌خواهیم ما را در راه اجرای عدالت که هدف مهم امام(ره) از این انقلاب بود، کمک کنند تا همگان احساس عدالت کنند و احساس کنند در دستگاه قضایی به حق و عدل عمل‌می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی