[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

محله سنگ‌سیاه، مأمن اعتیاد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز عنوان کرد: پُرکردن اوقات فراغت و ارتقای مهارت‌های اجتماعی افرادی که در مسیر بهبودی و ترک مواد مخدر هستند، نقش به‌سزایی در ارتقای توان روحی و روانی و تاب‌آوری آنان دارد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز دکتر مرتضی جعفری در حاشیه بازدید از اداره ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی و محله سنگ‌سیاه که با حضور فرماندار شهر شیراز و مدیران شهرداری صورت گرفت، گفت: برنامه‌هایی همچون کتاب‌خوانی گروهی، برگزاری رویدادها و جشنواره‌های ورزشی مانند بازی‌های بومی محلی، اجرای مسابقات ورزشی پهلوانی مانند کشتی و برگزاری برنامه‌های نشاط اجتماعی و نیز برگزاری طرح فاخر یا استعدادیابی و توانمندسازی بهبود یافتگان از مواد مخدر و نیز شکوفایی این استعدادها از نیمه بهمن‌ماه آغاز می‌شود. 
معاون فرهنگی شهردار شیراز با بیان اینکه همه افراد، سازمان‌ها و نهاد‌ها درقبال افراد آسیب‌دیده مسئولیت اجتماعی دارند، اظهار کرد: افزایش عزت نفس، مهارت‌آموزی و تلاش برای ارتقای توانایی‌های فکری و عملی در بازگشت این افراد به جامعه ضروری است. 
همچنین معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در حاشیه این برنامه گفت: از آنجایی که بر اساس مطالعات صورت گرفته افراد آسیب‌دیده از مواد مخدر به‌دلیل خوردن برچسب معتاد نمی‌توانند در بازار کار به‌راحتی فعالیت کنند، بیکاری و سرخوردگی اجتماعی باعث بازگشت آنان به دام اعتیاد و مصرف دوباره ‌می‌شود.
سارا همت ابراز داشت: از همین رو باید به‌منظور بازتعریف هویت ضایع شده این گروه از افراد چاره‌اندیشی کنیم و بر این اساس با باور به این امر که افراد در مسیر بهبودی می‌توانند به جایگاهی در اجتماع دست یابند که تنها خدمات گیرنده نباشند، می‌تواند آن‌ها را برای رسیدن به مرحله‌ توانمندسازی نیز یاری کند. 
وی عنوان کرد: آموزش معتادان مستقر در کمپ ماده ۱۶ و ارتقای توانایی‌های آنان از طریق ارائه آموزش‌های تخصصی زمینه جذب این افراد را در بازار کار فراهم می‌کند تا ضمن تداوم فرایند ترک آن‌ها، جامعه نیز از این گروه به‌مثابه افراد کنش‌گر بهره‌مند شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی