[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

وقف، ثروت فزاینده ، روزنامه شیراز نوین

نشست نمایندگان مناطق پنج گانه با حضور مدیران کل اوقاف استان‌های فارس، کرمان، یزد، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد در شهر شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اعلام این خبر گفت: بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل پیرامون موقوفات و بقاع متبرکه، بررسی مدیریت و نحوه عملکرد از جمله اهداف برگزاری این نشست‌می‌باشد.
مدیر کل اوقاف فارس افزود: بررسی طرح بررسی مباحث مختلفی در حوزه اسناد منقضی شده موقوفات، منابع انسانی و ... از عمده مباحثی است که در این جلسه در خصوص آن مطرح شده است.
وی با اشاره به اینکه قریب دو سوم شهر شیراز موقوفه است، ابراز داشت: در استان فارس 14 هزار موقوفه و بیش از 200 هزار رقبه وقفی وجود دارد که توسط 32 اداره و دفتر نمایندگی در سطح استان فارس مدیریت‌ می‌شود.
موسوی ضمن اشاره به جایگاه ویژه موقوفات شهر شیراز گفت: در شهر شیراز موقوفات متعدد و با نیات متنوعی وجود دارد که هم اکنون مدیریت آنها در قالب شش اداره به صورت کاملاً تخصصی در سطح شهر شیراز صورت ‌می‌پذیرد به نحوی که اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 5 شیراز به صورت اختصاصی در حوزه موقوفات دارو و درمان و سلامت فعالیت ‌می‌نماید، اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شیراز نیز به صورت ویژه به مباحث مدیریت بقاع متبرکه و اماکن مذهبی این شهر اختصاص دارد.
مدیر کل اوقاف فارس حجم و گستردگی دامنه موقوفات فارس را بسیار عظیم دانست و ابراز داشت: در استان فارس و شهر شیراز موقوفاتی وجود دارد که برخی از آنها به لحاظ تعداد رقبات به تنهایی معادل موقوفات یک استان‌می‌باشد، به طور مثال موقوفه زالی با داشتن بیش از 16هزار رقبه وقفی در شهر صدرا به تنهایی توسط اداره اوقاف ناحیه شش شیراز مدیریت ‌می‌شود.
موسوی در پایان تأکید کرد: برگزاری نشست‌های مناطق پنج‌گانه می‌تواند به انتقال تجربیات، افزایش آگاهی و دانش مدیران نسبت به مباحث موقوفات منجر شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی