[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ساخته هنرمندان شیرازی به جشنواره موندا راه یافت، روزنامه شیراز نوین

نمایش مونولوگ «کندو» به کارگردانی مسعود احمدی و بازی شیما پورسهم الدین از شیراز به دومین «جشنواره سراسرى تئاتر موندا» راه یافت.
دومین جشنواره سراسرى تئاتر موندا به دبیرى عبدالرضا شیبانى از ٢٥ تا ٢٩فروردین١٣٩٦ در خانه نمایش دا به آدرس میدان فاطمی، خیابان جهان مهر، پلاک ٢٦ برگزار خواهد شد که نمایش مونولوگ «کندو» در روز سه شنبه ٢٩فروردین در سانس ٥ و ٧ در تماشاخانه دا بر روی صحنه می‌رود. نمایش کندو حکایت زن است؛ حکایت جغرافیایی که درآن زندگی می‌کند؛ حکایت ذهن مغشوش اوست؛ حکایت مبارزه است. کندو مبارزه ذهنی زنی است با جغرافیای تحمیلی در هر نقطه از دنیا که فرم انتخابی در این نمایش بر پایه مشت زدن به مخاطبش انتخاب شده است. مخاطبی که قرار است با بازیگر نمایش در یک رینگ بایستد و با هر راند که می‌گذرد خونین و مالین‌تر از راند قبل بلند شود و ادامه دهد تا جایی که خسته و ناتوان صحنه را ترک کند.
«کندو» مبارزه‌ای است که از دل باخت بیرون می‌آید و به دل باخت برمی‌گردد. این نمایش در حوزه اکسپریمنتال یا همان تئاتر تجربه گرا سعی در تجربه‌های جدید در القای حس و روایت دارد؛ بازیگر این نمایش شیما پورسهم الدین است که برای بازی در این نمایش موفق به کسب مقام دوم بازیگری در بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر فجر فارس می‌شود و این بازیگر مدعی است برای بازی در این نقش حدود یک سال به تمرینات مداوم سنگین ورزشی و بوکس پرداخته!
طراحی صحنه این نمایش که مقام برتر طراحی صحنه بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر فجر فارس را برای مسعود احمدی داشت، به شکل یه رینگ کامل بوکس طراحی شده بود. به گونه ای که مخاطب وارد یک مسابقه ورزشی می‌شود نه یک تئاتر. اما با روند شکل گیری داستان مخاطب متوجه می‌شود این رینگ بوکس فضای خارجی ندارد و صرفاً در ذهن دختر شخصیت اصلی داستان می‌گذرد و ابزاری است که با مشکلاتی که در ذهنش به جای مانده شروع به مبارزه کند.
این نمایش را می‌توان گفت نمایش مستند اجتماعی می‌باشد از مشکلات جدی اسیدپاشی که دختران و زنان جهان سومی را به شدت در خطر انداخته. در آخر، کندو جایی است برای نیش خوردن. «کندو»؛ نویسنده وکارگردان: مسعود احمدی؛ با بازی شیما پورسهم‌الدین و با حضور داریوش ثمر، سرپرست گروه: امین پرس، دستیار کارگردان: امیرخواجه میرکی، مشاور کارگردان: سیامک کمالی، طراح صحنه: مسعود احمدی، طراح نور: مسعود احمدی، اجرا نور: مهردادسهامی، منشی صحنه: مهسا اسماعیل نیا، ساخت ویدیو و انتخاب موسیقی: شیما پورسهم الدین، اجرای موسیقی و افکت: آبتین قناعت پیشه، اجرای ویدیو: محمدگودرزی، کاری از گروه هنری پرسیا.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی