[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت گاز استان: همه مشترکین گاز درفارس بیمه هستند، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت گاز فارس در پاسخ به خبرنگار روزنامه شیرازنوین گفت: در سال جاری 2100کیلومتر لوله‌گذاری به همراه 31هزار انشعاب با اعتباری بالغ بر 570میلیارد تومان به پروژه‌های گازرسانی استان فارس تزریق شده است. مهندس غلامعباس حسینی ظهر‌یکشنبه 13بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران با تبریک دهه پرشکوه فجر خاطرنشان کرد: با وجود همه تنگناهای مالی و شرایط دشوار تحریم‌ها همه پروژه‌های شرکت گاز استان فارس در حال اجرا و پیشرفت هستند و این شرکت بهترین عملکرد و بالاترین نمره‌ها در میان همه استان‌ها در زمینه اجرا و پیشبرد پروژه‌ها از آن خود کرده است. وی با اشاره به پوشش‌های حمایتی شرکت گاز از مشترکین تصریح کرد: کلیه مشترکین گاز در سطح استان بیمه هستند و تابحال هیچ حادثه منجر به فوت در مسیر اجرای پروژه‌ها و علمک‌هایی که خارج از منازل نصب شده نداشته‌ایم. این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: سال‌ها است که بحث تأمین استاندارد و ضوابط انشعابات در داخل منازل به نظام مهندسی واگذار شده است. البته در نظر داشته‌باشیم که عمر بسیاری از لوله‌کشی‌های گاز در شیراز به بیش از 50سال ‌می‌رسد و توصیه ‌می‌کنیم که شبکه‌های داخل منازل پس یک یا دو دهه مورد بازرسی و ممیزی قرار گیرند. مهندس حسینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیشترین معوقات شرکت گاز فارس مربوط به مجتمع‌های پتروشیمی است. مصرف ماهانه آنها به یکصد میلیارد تومان ‌می‌رسد که اکنون با دو ماه بدهکاری مبلغی بالغ بر دویست میلیارد تومان بدهی دارند.
مدیرعامل شرکت گاز فارس با ارایه گزارشی از عملکرد دولت در زمینه گازرسانی خاطر نشان کرد: در استان فارس 110شهر وجود دارد که عملیات گازرسانی به یکصد شهر به اتمام رسیده و در 10شهر باقی‌مانده تا پایان سال و اوایل سال آینده از نعمت گاز برخوردار‌می‌شوند که این آمار شاخص 7/98درصدی را نشان‌می‌دهد. همچنین از مجموع 144جایگاه سی ان جی رقمی معادل 133 جایگاه از شبکه گازرسانی برخوردار شده‌اند.
وی با تسلیت شهادت سردار سلیمانی به پیشگاه رهبر انقلاب و ملت شریف ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی همیشه توجه ویژه‌ای به مناطق محروم و اقشار آسیب‌پذیر داشته است و در این راستا  شرکت گاز فارس توانسته است 2020روستا را به شبکه گاز متصل کرده و 341روستا نیز در دست اقدام هستند که این مسئله آمار 88درصدی برخورداری روستاهای فارس از این دستاورد بزرگ نشان ‌می‌دهد.
مهندس حسینی در ادامه با ارایه گزارشی از وضعیت خدمت‌رسانی به صنایع و تهیه زیرساخت‌های لازم برای گسترش زمینه‌های تولید ملی گفت: در استان فارس در حدود 8700 واحد صنعتی مشغول به فعالیت هستند که عملیات گاز رسانی به بیش از هشت هزار واحد انجام شده و مابقی نیز در دست انجام است. همچنین از مجموع 66شهرک صنعتی فارس تعداد 64شهرک از این نعمت برخوردارد شده‌اند و این در حالی است که 15منطقه دیگر از فعالیت چندانی برخوردار نیستند.
در ادامه این نشست خبری، معاون مالی و پشتیبانی شهرک گاز فارس گفت: اطلاعات بیش از 83درصد از مردم فارس جهت ارسال قبوض پیامکی در سامانه ثبت شده است و هیچ مبلغی از مشترکان بابت ارسال پیامک اخذ نمی‌شود. مهندس اژدری افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده در مسیر هوشمندسازی قبوض گاز شاهد هیچ تعدیل نیرویی نبوده‌ایم و از آنها در زمینه وصول مطالبات و خدمت‌رسانی به مشترکان جدید استفاده شده است.
در ادامه معاونت مهندسی شرکت گاز فارس با اشاره به ضریب ایمنی شبکه‌های انتقالی گفت: در مرحله طراحی، شبکه‌های گاز به نحوی تعبیه ‌می‌شوند که در مسیر گسل‌ها نباشند و با نصب شتاب‌سنج‌های اتوماتیک از بروز حادثه پیشگیری‌ می‌شود. مهندس زارعیان در ادامه بیان کرد: البته با وجود همه اقدامات ایمنی و پیشگیرانه هنوز نیازمند کارها و اعتبارات گسترده‌تری هستیم و باید با دقت و وسواس فراوان گسل‌های شیراز را در زمان اجرای پروژه‌ها مد نظر قرار داد.
بر اساس این گزارش عملیات گاز رسانی به روستاهای محروم شهرستان‌های داراب، مرودشت، نی‌ریز، گراش، لارستان، فراشبند به همت شرکت گاز فارس در دست انجام است و متخصصان این شرکت پروژه‌های متعدد صنعتی و شهری را در سیستان و بلوچستان در دست اجرا دارد. شایان ذکر است که شماره تلفن 38111 پاسخگوی سوالات شهروندان در خصوص حذف قبوض کاغذی و ارسال پیامک الکترونیکی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی