[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

آموزش رکن اصلی پیشرفت است ، روزنامه شیراز نوین

طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان فارس با هدف تربیت کارآفرینان خلاق در سطح نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا‌می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛ سهراب مختاری  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه در نظام آموزشی کشور‌های پیشرفته، توجه ویژه‌ای به آموزش کار آفرینی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کار آفرینانه در افراد ‌می‌شود، تصریح کرد: با چنین آموزش‌هایی آن‌ها توانسته‌اند بحران‌های اقتصادی را به خوبی مدیریت کنند و با ایجاد فرصت‌های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برطرف نمایند.
 مختاری گفت: در حالی در کشور ما برنامه‌های آموزشی، برای همگان یکسان تعریف شده که به تفاوت‌های فردی آن‌ها توجه نشده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: اگرچه ممکن است افراد  دارای نقاط مشترک با دیگران باشند، اما هر فرد استعداد وعلایق منحصر به فرد دارد که باید متناسب با توانایی‌ها و استعداد‌های خویش پرورش یابد.
مختاری با بیان اینکه توجه به این واقعیت سبب رشد خلاقیت، نوآوری و رفتار‌های کار آفرینانه در افراد‌می‌شود؛ ابراز کرد: با توجه به اینکه ویژگی‌های اصلی کار آفرینان از قبیل ابتکار عمل، ریسک‌پذیری، استقلال‌طلبی، خلاقیت،.... اکتسابی و یاد گیرنده است بنابر این آموزش کار آفرینی امروزه به یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌ها در نظام‌های آموزشی کشور‌های پیشرفته تبدیل شده است. مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس  با اشاره به فراهم کردن محیط مناسب و ارائه آموزش‌های لازم؛ نسبت به توسعه ویژگی‌های فردی نیز تأکید کرد.
 مختاری افزود:  اساس طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف تربیت دانش‌آموزان ایرانی به عنوان کارآفرینان موفق در آتیه ی کشور است تا پس از ارزیابی توانایی دانش‌آموزان در این زمینه، با آموزش، تقویت مهارت‌ها و ویژگی‌های کارآفرینانه آن‌ها، افرادی خلاق، نوآور، ریسک‌پذیر، متعهد و فرصت‌آفرین پرورش دهد.
مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، تصریح کرد: این طرح در سطح ملی، استعداد‌های کار آفرینی نوجوانان و جوانان را شناسایی و ضمن ارائه بازخورد مناسب به هر فرد منجر به ارتقای فردی‌ می‌شود.
مختاری یادآور شد: این طرح همچنین به نظام آموزشی کشور در سطح ملی جهت طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌های مناسب برای ارتقای این استعدادها، کمک خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان فارس با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش استان و توسط  کارگزار منتخب با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال اجرا است که افتتاحیه و آغاز به کار رسمی این باشگاه در استان فارس ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی