[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

سقف لرزان ۱۶۰۰ مدرسه برسردانش‌آموزان ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: یکی از عوامل تأثیرگذار در رشد کیفیت آموزشی، ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی است که هم‌اکنون باقدرت در آموزش و پرورش فارس در حال انجام است.
دکتر علی عسکر نجفی در آیین افتتاح چند پروژه آموزشی در بخش سیدان شهرستان مرودشت، ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: به برکت حضور مردم و حمایت‌های که از وزارت آموزش‌وپرورش شده، فعالیت‌های خوبی در نظام تعلیم و تربیت کشور انجام‌شده است که از آن جمله تأمین نیروی انسانی برای تربیت بیش از 14 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور و ساخت فضای آموزشی و فراهم کردن تجهیزات و امکانات برای مدارس است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی در فارس، گفت: هم‌اکنون بیش از 600 پروژه در آموزش‌وپرورش فارس در حال ساخت است که از این تعداد 120 پروژه توسط خیرین در حال ساخت است و در جشنواره خیرین استان نیز این خیرین بیش از 130میلیارد تومان تعهد ساخت فضای آموزشی داده‌اند.
وی همچنین گفت: در کنار خیرین مدرسه‌ساز، خیرین مدرسه یار نیز به کمک آموزش‌وپرورش آمده‌اند و این‌ها نیز با تأمین امکانات و تجهیزات مختلف و تحت پوشش قرار دادن دانش‌آموزان بی‌بضاعت، به ما کمک می‌کنند که این اقدام نشان از توجه عموم مردم و مسئولان به مقوله آموزش‌وپرورش است.
نجفی تلاش‌های انجام‌شده در این زمینه را نشان از فرهنگی بودن انقلاب اسلامی دانست و گفت:  اگر بخواهیم به توسعه برسیم باید به آموزش‌وپرورش توجه کنیم و جایگاه آن را ارتقاء دهیم.
وی گفت: نزدیک به 1600 مدرسه در فارس فرسوده و نیازمند بازسازی است که نزدیک به یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با تلاش‌های خیرین و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و آموزش‌وپرورش در حال انجام است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی