[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

۴۲ محکوم مالی غیرعمد آزاد ‌می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با دومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی رئیس کل دادگستری استان فارس با حضور در زندان عادل‌آباد و زندان شماره 2 شیراز آخرین وضعیت زندانیان مرکز استان را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس در این دیدار رئیس کل دادگستری استان فارس از آزادی 42 زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت این ایام فرخنده خبر داد و بیان داشت: میزان بدهی این افراد بیش از 17 میلیارد  ریال بوده است که با کمک خیرین و نیکوکاران زمینه آزادی آنان فراهم گردید. همچنین در نتیجه این بازدید به ۲۲۵ زندانی نیز مرخصی پایان حبس اعطا گردید که پس از طی مراحل قانونی از زندان آزاد‌ می‌شوند.   
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در ادامه این بازدید ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی هدف از این بازدید را  ارتباط چهره به چهره با زندانیان و بررسی مشکلات آنان در چارچوب قوانین و مقررات دانست و گفت: یکی از تأکیدات مکرر ریاست معظم قوه قضائیه در دوران تحول توجه به وضعیت زندانیان است. رئیس کل دادگستری استان فارس یکی از اولویت‌های مجوعه قضایی استان را فراهم ساختن زمینه آزادی زندانیان جرائم مالی و مهریه دانست و تصریح کرد: به منظور آزادی زندانیان جرام مالی و مهریه و در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان همه معاونان قضایی استان در قالب گروه‌های مختلف از تمامی  زندان‌های شیراز بازدید و ضمن استماع مشکلات مددجویان، به‌ویژه زندانیان محکوم مالی و مهریه و اخذ درخواست آنان  به آزادی هر چه زودتر این محکومین کمک خواهند کرد. وی در ادامه افزود: در سایر حوزه‌های قضایی استان فارس نیز رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی با اختصاص وقت  اداری امروز خود به دیدار از زندان‌ها ضمن بازدید و سرکشی از زندان  حوزه قضایی تحت مدیریت به برررسی مشکلات مددجویان زندان‌ها پرداخته‌اند که گزارش این اقدام و آزادی زندانیان توسط مدیریت ارشد قضایی استان رصد خواهد شد. وی هدف دیگر این اقدام را آماده‌سازی مقدمات عفو رهبری معظم انقلاب (مدظله‌العالی) در آستانه 22 بهمن و جشن پیروزی انقلاب خواند و گفت: در خصوص جرائم مالی و مهریه به کمک ستاد دیه و خیرین استانی و بهره از ظرفیت‌های قانونی تلاش خواهیم کرد امکان آزادی زندانیان را فراهم نمائیم.  وی افزود: در خصوص جرائم کیفری نیز تمهیداتی در خصوص اعطای مرخصی،  مرخصی‌های پایان حبس  و آزادی مشروط اندیشیده شده است که در این چار چوب نیز زمینه آزادی تعدادی از زندانیان در دهه فجر فراهم خواهد شد. گفتنی است مجموعه قضایی استان فارس دومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی را به دیدار از زندان‌های استان اختصاص داد که در نتیجه آن 14 زندان در کلیه حوزه‌های قضایی استان توسط قضات مورد بازدید قرار گرفت. مدیرکل زندان‌های فارس نیز در جمع مسئولان قضایی استان گفت: اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و تسریع در روند رسیدگی‌ پرونده‌های قضایی مورد تأکید ریاست قوه‌قضائیه است و این مهم با تعامل مجموعه قضایی امکان‌پذیر است. اسحاق ابراهیمی افزود: حضور قضات در زندان‌ها علاوه بر اینکه زمینه آرامش روحی و روانی در بین زندانیان را فراهم‌می‌کند و مشکلات قضایی آنان را به حداقل‌می‌رساند در ارتقای امنیت زندان نیز تأثیرگذار است.
وی اظهار داشت: حضور قضات در زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان، در اعطای تأسیسات حقوقی و قانونی از جمله مرخصی، تخفیف مجازات و آزادی مشروط مؤثر است. مدیرکل زندان‌های فارس اضافه کرد: طی بازدیدهای اخیر مسؤولین قضایی از زندان‌ها، خوشبختانه آمار قابل توجهی از زندانیان واجد شرایط آزاد و به آغوش خانواده بازگشته‌اند. ابراهیمی اظهار امیدواری کرد که در بازدید مسئولان قضایی از زندان‌های استان در دهه مبارک فجر و عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان فراهم گردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی