[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

اعلام صلاحیت داوطلبان انتخابات در فارس و تعیین تکلیف لیست‌های انتخاباتی، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- ابلاغ نتیجه بررسی صلاحیت‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان به داوطلبان در استان فارس، فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی استان را وارد مرحله جدیدی کرد تا تکلیف خود را با لیست‌های انتخاباتی مشخص کنند.
شورای نگهبان شنبه ۱۲ بهمن ۹۸ نتایج رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که این نتیجه صبح یکشنبه از طریق فرمانداری‌های مرکز حوزه‌های انتخابیه به داوطلبان ابلاغ شد.
داوطلبان ردصلاحیت شده در این مرحله از بررسی صلاحیت سه روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیئت نظارت استان‌ها و شورای نگهبان اعلام کنند.
رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان فارس یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هیچکدام از داوطلبان ردصلاحیت شده مدنظر این شورا در مرحله بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت نشده‌اند. کرامت الله اکبری افزود: بعید‌ می‌دانم افراد رد صلاحیت شده در این مرحله نسبت به نظر شورای نگهبان اعتراضی ثبت کنند. وی ادامه داد: در صورت برقراری این وضعیت مطابق بیانیه‌ای که صادر کردیم لیستی ارایه خواهیم کرد.
میراعظم هاشمی دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در این مرحله از رسیدگی به صلاحیت داوطلبان هیچکدام از داوطلبان مدنظر جریان اعتدالگرا تأیید صلاحیت نشدند و اگر وضعیت همین گونه باقی بماند داوطلبی نداریم که بخواهیم لیستی ارایه دهیم.
مجید فروردین سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از میان داوطلبان مدنظر این شورا که موفق به اخذ تأییدیه صلاحیت نشده بودند تنها ۲ نفر که پیش از این برای آنان عدم احراز صلاحیت بیان شده بود موفق به تأیید صلاحیت در این مرحله شدند. وی افزود: تا کنون در خصوص لیست نهایی تصمیم‌گیری نشده و لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس تا چند روز آینده منتشر خواهد شد. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم‌زمان با نخستین میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار ‌می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی