[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

صفر هیــچ!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: فجر باز هم نبرد و قشقایی دوباره از یک تیم مدعی امتیاز گرفت. البته در جدال این دو تیم شیرازی، این فجر بود که بیشتر صاحب توپ و میدان و موقعیت‌ها بود، اما نشان داد هنوز حالش خوب نیست و دوباره از جمع مدعیان دور و دورتر شد.
هفته بیست و دوم لیگ دسته اول فوتبال ایران، عصر دیروز با برگزاری هشت بازی و لغو یک دیدار به پایان رسید. تیم داماش که به کرمان نرفته بود، با حکم کمیته انضباطی سه بر صفر بازنده خواهد شد و بدین ترتیب فجر به پله هفتم جدول سقوط خواهد کرد.
فجری‌ها دیروز در شهرآورد شیراز و در ورزشگاه حافظیه میزبان قشقایی بودند و با اینکه هم از لحاظ میزان تماشاگر و هم کیفیت بازی برتری محسوسی بر قشقایی داشتند، نتوانستند به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا کنند.
در این مسابقه داوود مهابادی، سرمربی فجرسپاسی به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی قبلی مقابل ملوان، از نشستن روی نیمکت محروم بود و از روی سکوها بازی را تماشا می‌کرد. با نظر او این نفرات در ترکیب یازده نفره فجرسپاسی قرار گرفتند: حسین شهریاری، اکبر بختیاری، امیر شبانی، امیرحسین صدقی، احسان علوان‌زاده، علی‌اکبر حیدرنیا، رحیم آل‌بوغبیش، میلاد غریبی، ایوب کلانتری، محمدحسین کریم‌زاده و بابا محمدی.
رشید طهماسبی، سرمربی قشقایی هم مسلم حق‌شناس، مجید ایوبی، احمد حیات‌منش، محمدرضا فیروززاده، محمدجواد عباسی، مرتضی سنجانکی، حسین صادقی، علی آزادمنش، پوریا زارع، سعید زارع و حسین حیدری را در ترکیب اصلی قرار داده بود.
بازی از همان ابتدا از کیفیت جالبی برخوردار نبود و تا دقیقه 24 فقط چند حمله بی‌اثر روی دروازه‌ها شاهد بودیم، تا اینکه روی یک ضربه کرنر و خروج ناقص مسلم حق‌شناس، امیرحسین صدقی ضربه‌ای را روانه دروازه قشقایی کرد که توپ او با برخورد به تیر عمودی از زمین خارج شد.
در دقیقه 29 ضربه محمدحسین کریم‌زاده در محوطه جریمه به دست مدافع قشقایی برخورد کرد؛ اما با توجه به نزدیکی فاصله دو بازیکن، داور این برخورد را پنالتی تشخیص نداد. دو دقیقه بعد، کریم‌زاده روی سانتر عالی صدقی می‌توانست گل‌زنی کند؛ اما ضربه او به شکل خطرناکی از بالای دروازه بیرون رفت.
در دقیقه 38 در ضدحمله خطرناک فجری‌ها، توپ به میلاد غریبی رسید؛ اما او که با دروازه‌بان تک به تک شده بود، عجله کرد و توپ را از کنار دروازه به بیرون فرستاد.
در نهایت، نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم و در دقیقه 52 اولین موقعیت خطرناک فجری‌ها با ارسال ایوب کلانتری و ضربه سر بابا محمدی به دست آمد؛ اما این توپ از کنار دروازه قشقایی بیرون رفت. 
در دقیقه 60 محمدحسین کریم‌زاده مانند نیمه اول توپی را به سمت دروازه قشقایی شلیک کرد که این بار توپ او با بدن مدافع قشقایی برخورد کرد. کریم‌زاده اعتقاد به پنالتی داشت و به دلیل اعتراض به پورباقر، داور مسابقه، اخطار گرفت.
در دقیقه 66 میلاد احمدی به جای ایوب کلانتری وارد زمین شد. سه دقیقه بعد، شوت ناگهانی علی‌اکبر حیدرنیا به شکل خطرناکی از کنار دروازه قشقایی بیرون رفت.
اولین تعویض قشقایی در دقیقه 71 انجام شد و علیرضا لشگری به جای حسین حیدری وارد زمین شد و در دقیقه 75 هم سعید زارع جای خود را به علی حسامی داد.
در دقیقه 77 اتفاق جالبی رخ داد. اسماعیل زارع که به جای داوود مهابادی از کنار زمین، تیم فجر را هدایت می‌کرد، ناخواسته توپی را که در حال عبور از خط طولی زمین بود لمس کرد و به دلیل این اشتباه سهوی و عجیب، با کارت قرمز داور مسابقه مواجه شد. 
در دقیقه 79 بهروز هوشمند به جای رحیم آل‌بوغبیش وارد زمین شد و در خط حمله فجر قرار گرفت. یک دقیقه بعد، کرنر ارسالی میلاد غریبی با ضربه سر علی‌اکبر حیدرنیا  همراه شد و مسلم حق‌شناس با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد. میلاد غریبی دوباره کرنر خطرناکی روی دروازه قشقایی ارسال کرد که این بار در شلوغی جلوی دروازه، توپ به بیرون رفت.
در دقیقه 86 هم ارسال یک ضربه آزاد توسط غریبی با ضربه سر حیدرنیا مواجه شد و این بار هم توپ به بیرون رفت.
در دقیقه 87 اولین موقعیت قشقایی روی دروازه فجر ایجاد شد و ضربه حسین صادقی از بالای دروازه بیرون رفت. صادقی بلافاصله پس از این ضربه، از زمین خارج شد و جای خود را به جعفر حسین‌پور داد. قشقایی همچنین در دقایق 89، 93 و 94 هم سه موقعیت نصفه و نیمه گل‌زنی را از دست داد و داور مسابقه در دقیقه 95 با سوت خود، پایان شهرآورد شیراز با نتیجه تساوی بدون گل را اعلام کرد.
با این نتیجه، فجر با 35 امتیاز به رتبه هفتم جدول سقوط کرد و قشقایی با 27 امتیاز در رتبه دهم باقی ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی