[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

رحیمی، استاندار فارس: جام خوشه‌چین عامل توسعه در روستاهاست، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: برگزاری جام خوشه چین می‌تواند عامل توسعه فرهنگی، اقتصادی و گردشگری در میان جمعیت روستایی کشور باشد.
عنایت‌الله رحیمی ‌که بعد از ظهر شنبه ۱۲ بهمن در مراسم اختتامیه  دوره رقابت‌های ورزشی روستاییان و عشایر کشور جام خوشه‌چین در شیراز سخن می‌گفت، با تبریک آغاز دهه فجر افزود: ورزش عامل مهمی ‌در نشاط آفرینی، ایجاد امید و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی است. وی با تبریک به ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها به دلیل حضور در نخستین دوره از تورنمنتی که انحصاراً برای روستاییان و عشایر کشور برگزار شده، افزود: توسعه ورزش در روستاها در کنار اقدام پیشگیرانه در حوزه ناهنجاری‌های اجتماعی و بیماری‌های جسمی ‌و روحی، می‌تواند ضامن ایجاد شور و نشاط و سلامتی جسم و جان در نسل‌های آینده جمعیت روستایی کشور باشد.
رئیس شورای عالی ورزش استان فارس، ورزش را عامل انسجام و هم‌گرایی اجتماعی دانست و خطاب به ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها گفت: مراودات ورزشی می‌تواند به تبادلات فرهنگی اجتماعی و نهایتاً معرفی روستاهای مختلف به روستاییان  تبدیل شود.
رحیمی، ‌معرفی روستاها و مکان زندگی ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها را عاملی برای معرفی نقاط مختلف کشور با ظرفیت‌های فراوان موجود در آنها دانست و افزود: از این که شهر تاریخی شیراز میزبان اولین دوره این رقابت‌ها بود، خوشحالیم. استاندار فارس شهر شیراز و استان فارس را یکی از پرظرفیت‌ترین شهرها و استان‌های کشور در حوزه تاریخی، فرهنگی، ادبی، مذهبی و گردشگری دانست و گفت: امیدوارم این میزبانی به تبدیل شدن فارس و شیراز به هدف دائمی ‌گردشگری ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها و خانواده‌های آنها کمک کند.
رحیمی ‌در بخش دیگری از صحبت‌هایش به خدمات دولت در مناطق محروم و روستاها و بخش‌های عشایری اشاره کرد و با تأکید بر اینکه سیاست دولت توسعه عدالت محور امکانات و خدمات در کشور است، افزود: در فارس و در کنار ورزش که توسعه جهش دار معناداری داشته است، حوزه‌هایی نظیر آب و گاز نیز اتفاقات خوبی در روستاها و بخش‌های عشایری استان به وقوع پیوسته است. وی با بیان اینکه برای اولین بار خانه‌های بهداشت سیار در مسیر کوچ عشایر در این دولت را‌اندازی شده است، افزود: تمام این اتفاقات در حالی به وقوع پیوسته که دولت با محدودیت‌های شدید مالی روبرو بوده است.
استاندار فارس در پایان با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این رقابت‌ها ابراز امیدواری کرد که فرزندان برومند روستایی و عشایر کشور بتوانند آینده این بخش از جمعیت کشور را به سمت توسعه تکامل و تعالی بیش از پیش سوق دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی