[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

پشت پرده حکم پرحاشیه وزیر برای علی دایی، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون ‌هاکی ۳.۵ ماه قبل علی دایی و پورمحمدی را به وزارت ورزش پیشنهاد کرده بود. نام ‌هاکی به واسطه خبری که از سوی وزارت ورزش اعلام شد، بر سر زبان‌ها افتاده است. در حالی که بهرام قدیمی ‌در آستانه یک ساله شدن ریاست خود در فدراسیون ‌هاکی قرار داشت، خبر انتصاب علی دایی و علی‌اصغر پورمحمدی را به عنوان عضو هیئت رئیسه این فدراسیون از سوی وزارت ورزش شنید.
این خبر خیلی زود به سوژه کاربران مجازی تبدیل شد که ارتباطی بین علی دایی و رشته‌ هاکی نمی‌دیدند.
اولین واکنش رئیس فدراسیون ‌هاکی در گفت‌وگو با ورزش‌سه، به این شکل بود: «ما اسامی‌ پیشنهادی خود را حدود ۶ ماه قبل به وزارت ورزش ارسال کردیم و در این مدت هیچ خبری نشد. فکر می‌کردیم این ماجرا منتفی شده، اما حالا می‌شنوم که وزارت ورزش به صورت رسمی ‌این موضوع را اعلام کرده است.»
قدیمی ‌با وجود تعجب از صدور حکم علی دایی در این مقطع، پیشنهاد خود به وزارت ورزش برای عضویت علی دایی و علی‌اصغر پورمحمدی را تأیید و از حضور آن‌ها در‌ هاکی استقبال کرد.
اما ساعاتی زیادی نگذشته بود که علی دایی با انتشار پستی در اینستاگرام خود به این خبر واکنش نشان داد و نوشت: «من عادت کردم به بازی‌های زشت پشت پرده برای خراب کردنم پیش شما. یک سال قبل صحبت‌هایی با من شد که من هرگز موافقت نکردم، چون همیشه در جایی وارد می‌شوم که مفید باشم، نه ورزشی مثل‌ هاکی که هیچ سررشته‌ای در آن ندارم. حالا دقیقاً امروز با اهدافی خاص خبری بدون هماهنگی با من، بعد از یک سال منتشر و سریع همه جا رسانه‌ای می‌شود، آن‌هم دقیقاً در روزهایی که همه مردم فوتبال‌دوست ما می‌دانند چرا و به چه دلیل و از چه سمتی این خبر منتشر شده است.»
و البته علی اصغر پورمحمدی هم در مصاحبه‌ای حضورش در هیئت رئیسه فدراسیون‌ هاکی را رد کرد و گفت: «چند ماه قبل در تابستان، آقای قدیمی ‌برای بازدید از فدراسیون‌ هاکی مرا دعوت کردند و درباره فعالیت‌هایی که برای پیشرفت این فدراسیون در حال انجام است، توضیحاتی دادند که من هم در حد توانم کارهای کوچکی انجام داده‌ام؛ اما بحثی درباره هیئت رئیسه بین ما نبوده است.»
صحبت‌های مطرح شده تناقض‌هایی را نشان می‌دهد. اول از همه بهرام قدیمی ‌باید پاسخ بدهد که چطور علی دایی و پورمحمدی از عضویتشان در هیئت رئیسه ابراز بی اطلاعی می‌کنند و مدعی شدند به هیچ وجه با حضورشان در چنین پستی موافقت نکردند، اما رئیس فدراسیون‌ هاکی در نامه‌ای به وزارت ورزش درخواست عضویت این دو نفر در هیئت رئیسه را مطرح کرده است.  
موضوع بعدی درباره زمان درخواست قدیمی ‌از وزارت ورزش برای معرفی اعضای هیئت رئیسه است. علی دایی به یک سال قبل اشاره کرده و رئیس فدراسیون ‌هاکی هم به ۶ ماه قبل اشاره کرده است.
در این میان، نامه قدیمی ‌به مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها که نام علی دایی و پورمحمدی در آن ذکر شده منتشر شده که نشان می‌دهد او ۲۹ مهرماه این نامه را به وزارت ورزش زده؛ یعنی چیزی حدود ۳.۵ ماه قبل.
با توجه به اینکه پورمحمدی هم به مذاکره با قدیمی‌ در تابستان اشاره کرده، به نظر می‌رسد هم رئیس فدراسیون ‌هاکی خیلی دیر نامه معرفی اعضای هیئت رئیسه را به وزارت ورزش ارسال کرده و هم وزارتخانه خیلی دیر موافقت خود را با این مسئله اعلام کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی