[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

فرمانده سنتکام: آمریکا هنوز منتظر اقدام تلافی‌جویانه ایران است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سنتکام با ادعای این‌که تحرکات نظامی ایران به حالت عادی بازگشته است، گفت که آمریکا همچنان منتظر اقدام تلافی جویانه از سوی ایران است.
به گزارش ایسنا، یک ماه پس از به شهادت رسیدن سپهبد قاسم سلیمانی در نتیجه اقدام جنایت‌کارانه آمریکا،  ژنرال فرانک مک کنزی فرمانده نیروهای سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) گفت که هنوز تهدید اقدام تلافی جویانه از سوی ایران وجود دارد.
به نوشته روزنامه واشنگتن پست، مک کنزی بامداد دیروز (دوشنبه) حین بازدید از ناو هواپیمابر یواس‌اس ترومن مستقر در شمال دریای عرب مدعی شد که ایران پس از حمله به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق، فعالیت‌های موشکی خود را طی هفته‌های گذشته کاهش داده و به‌علاوه پدافند هوایی خود را به حالت عادی بازگردانده است. فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در عین حال تأکید کرد، آمریکا هنوز منتظر اقدام تلافی‌جویانه ایران است. وی در ادامه ادعاهای خود گفت که نیروهای دریایی ایران (در خلیج فارس) نیز در هفته‌های اخیر فعالیت‌های نسبتا عادی داشته‌اند. مقامات آمریکایی ابراز نگرانی کرده‌اند که ایران ممکن است پس از حملات موشکی هفت ژانویه به عین‌الاسد باز هم به دنبال حمله دیگری باشد. آمریکایی‌‌ها مدعی هستند که در این حمله هیچ نیروی آمریکایی کشته نشده اما ده‌‌ها‌ نفر دچار آسیب‌های مغزی شده‌اند. فرمانده سنتکام همچنین با اشاره به ترور سپهبد سلیمانی و همراهانش در فرودگاه بغداد مدعی شد: من فکر می‌کنم که ایران متوجه اراده ما شد و دید که در راستای منافع خود عمل می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم که به شکلی پاپان ناپذیر هدف اقدامات آن‌ها‌باشیم.
بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مک کنزی در جریان سفر خود به افغانستان نیز مدعی شد که ایران فعالیت‌های نظامی خود در افغانستان را افزایش داده است که می‌تواند تهدیدی برای نیروهای آمریکایی و ائتلاف در این کشور باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی