[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

حضور قدرت‌های فرامنطقه‌ای را‌ می‌توان در تنش‌های منطقه مشاهده کرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع وابستگان نظامی کشورهای خارجی مستقر در ایران گفت: پیام انقلاب اسلامی ایران صلح، دوستی و ارزش‌های والای انسانی است.
به گزارش ایسنا به نقل از ارتش، امیر دریادار سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در جمع وابستگان نظامی کشورهای خارجی مستقر در ایران با بیان اینکه پیام انقلاب اسلامی ایران صلح، دوستی و ارزش‌های والای انسانی است، گفت: ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حافظ و نگهبان انقلابی هستند که به دلیل ماهیت معنوی و انسان محورانه، باعث ایجاد تأثیر‌ها و بازتاب‌های متفاوتی در منطقه و نظام بین‌المللی شد؛ زیرا از یک طرف اسلام سیاسی را در اوج مدرنیته شدن باز تعریف نمود و از طرف دیگر عناصر فکری جدیدی مانند آزادی و استقلال، مردم سالاری، استکبار ستیزی را که بخشی از گفتمان انقلاب اسلامی بود، وارد گفتمان سیاسی جهان نمود.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش در ادامه افزود: این انقلاب و نیروهای مسلح آن با وجود تمام دشمنی ‌ها و ناامنی ‌ها که به واسطه دخالت قدرت‌های استکباری در این منطقه به وجود آمده است، در سطح امنیتی نیز این ایده را مطرح نمود که راه امنیت در منطقه، عدم‌دخالت قدرت‌های فرامنطقه‌ای و غیر قابل اعتماد بودن آن‌ها برای کشورهای منطقه است.
وی تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در این سال‌ها توانسته بدون وابستگی به سایر کشور‌ها با به‌کارگیری تجهیزات پیشرفته داخلی و ارتقای سطح آموزش با بهره‌مندی از دانشگاه‌های نیروهای نظامی چهارگانه، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه فارابی و دانشکده فرماندهی و ستاد آمادگی رزمی خود را در بالاترین سطح حفظ نماید.
امیر دریادار سیاری همچنین با بیان اینکه حضور قدرت‌های فرامنطقه‌ای را‌می‌توان در تنش‌‌ها و درگیری‌های این منطقه مشاهده کرد، افزود: این قدرت‌ها با خلق گروه‌های تروریستی خطرناک همچون داعش، میلیتاریزه نمودن منطقه و اجرای سناریوهای مختلف، منطقه را با چالش‌های امنیتی زیادی مواجه نموده است. معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان بازوان قدتمند این ملت، راه پیشرفت، آبادانی و استقلال ایران اسلامی را با وجود همه دشمنی ‌ها و تحریم‌های ظالمانه ادامه خواهد داد همچنان که همراه با پیشرفت‌های مختلف این کشور در عرصه‌های مختلف علمی نظیر نانو تکنولوژی، هوا فضا، انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای؛ رشد قابل ملاحظه‌ای در حوزه‌های مختلف دفاعی و صنایع مرتبط را شاهد هستیم. رئیس ستاد ارتش تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با بیش از 17 هزار شهید حملات تروریستی، بزرگترین قربانی تروریسم است به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح آن، پرچمدار مبارزه با تروریسم هستند.
در هفته‌های گذشته نیز شاهد بودیم کسانی که با استفاده از غول‌های رسانه‌ای، خود را طرفدار ملت ایران اعلام‌می‌کنند؛ سرشناس‌ترین و مقتدرترین فرمانده مبارزه با تروریسم، سردار سپهبد سلیمانی را به شهادت رساندند، اقدامی که مجدداً بر تروریست بودن این مدعیان دروغین حقوق بشر صحه گذاشت.
امیر دریادار سیاری در ادامه خطاب به وابستگان نظامی کشورهای خارجی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همراه با سایر بخش‌های اقتصادی کشور بیش از 40 سال است در برابر تحریم ظالمانه ایستادگی کرده و با داشتن تجربه گران‌مایه هشت سال جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق برخوردار از حمایت بیش از 43کشور دنیا توانسته است با تکیه بر قدرت و توانمندی‌های داخلی در مقابل زیاده خواهی قدرت‌های استکباری ایستادگی نماید و با اقتدار و آمادگی کامل حفظ امنیت منطقه را نیز بر عهده دارد و هر اقدام دشمن را با قدرت پاسخ می‌دهد همچنان که شما شاهد فرو ریختن هیمنه پوشالی آمریکا در پایگاه عین‌الاسد بودید. رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: شما متخصصان نظامی بهتر می‌دانید توان و اقتدار یک ارتش وقتی مضاعف‌ می‌شود که متکی بر اصول ارزشی و آموزشی هدفمند بومی و صنایع دفاعی بومی باشد که ارتش جمهوری اسلامی ایران نه تن‌ها از این مزیت برخوردار است، بلکه اصول جنگ‌های نوپدید و نامتعارف را در یک نبرد ناهمتراز برای دفاع در برابر هر دشمنی طراحی و آماده نموده است.
امیر دریادار سیاری در پایان گفت: نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط و توسعه همکاری‌های دفاعی با ارتش کشورهای دوست آمادگی دارند و برای ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه و جهان کمافی‌السابق تلاش خواهد کرد.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی