[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

اجرای طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در فارس، روزنامه شیراز نوین

طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان فارس با هدف تربیت کارآفرینان خلاق در سطح نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه در نظام آموزشی کشور‌های پیشرفته، توجه ویژه‌ای‌ به آموزش کار‌آفرینی، توسعه و تقویت روحیه و رفتار کار‌آفرینانه در افراد ‌می‌شود، تصریح کرد: با چنین آموزش‌هایی آن‌ها‌ توانسته‌اند بحران‌های اقتصادی را به خوبی مدیریت کنند و با ایجاد فرصت‌های شغلی، مشکل بیکاری را در میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برطرف کنند.
مختاری گفت: در حالی در کشور ما برنامه‌های آموزشی، برای همگان یکسان تعریف شده که به تفاوت‌های فردی آن‌ها ‌توجه نشده است. مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس  با اشاره به فراهم کردن محیط مناسب و ارائه آموزش‌های لازم؛ نسبت به توسعه ویژگی‌های فردی نیز تأکید کرد. مختاری افزود: اساس طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف تربیت دانش‌آموزان ایرانی به عنوان کارآفرینان موفق در آتیه کشور است تا پس از ارزیابی توانایی دانش‌آموزان در این زمینه، با آموزش، تقویت مهارت‌ها ‌و ویژگی‌های کارآفرینانه آن‌ها، افرادی خلاق، نوآور، ریسک پذیر، متعهد و فرصت‌آفرین پرورش دهد. مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس تصریح کرد: این طرح در سطح ملی، استعداد‌های کار آفرینی نوجوانان و جوانان را شناسایی و ضمن ارائه بازخورد مناسب به هر فرد منجر به ارتقای فردی می‌شود.
مختاری یادآور شد: این طرح همچنین به نظام آموزشی کشور در سطح ملی جهت طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌های مناسب برای ارتقای این استعدادها، کمک خواهد کرد. طرح ملی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان فارس با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای‌ و اداره کل آموزش و پرورش استان و توسط  کارگزار منتخب با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال اجرا است که افتتاحیه و آغاز به کار رسمی این باشگاه در استان فارس ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی