[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

بازار به مترو متصل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز گفت: ایستگاه متروی وکیل به عنوان یکی از زیباترین ایستگاه‌های متروی کشور که با بهره‌گیری از معماری دوره زندیه ساخته شده است، به زودی به بهره‌برداری ‌می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید از ایستگاه متروی وکیل گفت: روزانه حدود 200 الی 270 نیروی انسانی همراه با تجهیزات در این پروژه مشغول به کار هستند.
وی سرعت بالای تکمیل ایستگاه متروی وکیل را یک رکورد در ساخت ایستگاه‌های مترو دانست و افزود: بخش عمده‌ای‌ از کار اجرایی این ایستگاه طی 6 ماه گذشته انجام شده، بدین سبب ‌می‌توان گفت که روند تکمیل ایستگاه متروی وکیل کم‌نظیر است.
شهردار شیراز با بیان اینکه این ایستگاه در پنج طبقه شامل دو طبقه تجاری - اداری با زیربنای حدود 15 هزار مترمربع در حال اجراست، نوید داد: تلاش داریم براساس برنامه زمان‌بندی، اقدامات نهایی را انجام و دو هفته آینده این ایستگاه را به بهره‌برداری برسانیم.
مهندس اسکندرپور معماری خاص ایستگاه متروی وکیل را یکی از دلایل تأخیر در اجرای این پروژه عنوان و بیان کرد: با توجه به قرارگیری این ایستگاه در مجاورت بازار وکیل، طراحی آن از معماری دوره زندیه الهام گرفته است و از این رو ‌می‌توان گفت که جز زیباترین و منحصربه فردترین ایستگاه‌های متروی کشور محسوب ‌می‌شود. وی خاطرنشان کرد: این ایستگاه با توجه به نوع معماری سنتی‌اش علاوه بر کارکرد ترافیکی و جابه‌جایی مسافران، جاذبه گردشگری نیز دارد و مورد توجه شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی نیز قرار‌ می‌گیرد و منجر به رونق هر چه بیشتر بازار وکیل ‌می‌شود. شهردار شیراز افزود: به مردم شیراز نوید‌ می‌دهم که مجموعه مدیریت شهری ایستگاه‌های خط دو قطارشهری را نیز با این سرعت، دقت و کیفیت اجرا کند.
براساس این گزارش، ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا در خط یک قطار شهری شیراز و جنب بازار وکیل واقع شده است که با بهره‌برداری از آن، خط یک قطار شهری به صورت کامل در اختیار شهروندان قرار ‌می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی