[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

شیراز، اصفهان و یزد مثلث گردشگری تشکیل می‌دهند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از امضای تفاهم‌نامه مثلث گردشگری مابین شیراز، اصفهان و یزد  با عنوان «طلایه‌داران گردشگری ایران» خبر داد. 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز علی نیری با اشاره به اینکه این تفاهم‌نامه مابین سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌های این سه شهر به امضا می‌رسد، افزود: شهر یزد در تاریخ‌های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بهمن‌ماه میزبان نشستی با هدف انعقاد آن است. وی یکی از اهداف اداره گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری را توسعه روابط در این صنعت عنوان کرد و بیان داشت: ایجاد ارتباط مؤثر با مقاصد مختلف گردشگری با هدف معرفی ظرفیت‌های شهر شیراز هم در حوزه سرمایه‌گذاری و هم در حوزه تبادلات بین شهری تأثیرگذار است. وی با بیان اینکه اداره گردشگری سازمان فرهنگی با تمرکز بر اهداف یادشده در پی توسعه روابط اجرایی با دو شهر یزد و اصفهان است، گفت: مثلث گردشگری شیراز، یزد و اصفهان می‌تواند بر گسترش توانمندی هر سه شهر در زمینه گردشگری تأثیرگذار باشد.
نیری تأکید کرد: با توجه به وضعیت کنونی تحریم‌ها و فشار بر صنعت گردشگری تقویت گردشگری داخلی با عنوان یکی از اهداف مهم پیگیری می‌شود و ایجاد این مثلث طلایی نیز در راستای رسیدن به این مهم است.
سرپرست اداره گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: تولید اشتراکی محصولات گردشگری، تهیه کتابچه‌ها و بروشورهایی با زبان‌های مختلف از جمله عربی، انگلیسی، چینی و فرانسوی و ارائه آن‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی، برگزاری نمایشگاه‌های عکس و تولید آلبوم‌های عکس مشترک و همچنین معرفی میراث ملموس و ناملموس هر سه شهر از جمله مفاد این تفاهم‌نامه خواهد بود.
نیری با اشاره به برگزاری هفته‌های فرهنگی و گردشگری به مثابه تعهدات این تفاهم‌نامه، بیان کرد: هر یک از شهر‌ها، به‌صورت سالانه میزبانی این هفته‌های فرهنگی را بر عهده خواهد گرفت و این موضوع سبب می‌شود، مردم سه شهر یادشده با فرهنگ دیگر شهر‌ها آشنا شوند و آمادگی برای فاز دوم تبلیغات گردشگری مثلث طلایی که عبارت است از تبلیغات بصری ایجاد می‌شود. این مقام فرهنگی شهرداری شیراز با تأکید بر ضرورت شرکت در نمایشگاه‌های گردشگری خارجی، عنوان کرد: شرکت در این جشنواره‌ها به صورت گروهی و اشتراکی به بودجه کمتری نیاز دارد و زمینه را برای حضور گسترده‌تر در عرصه‌های بین‌المللی فراهم می‌کند. وی خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز تاکنون دو برنامه مشترک با شهر اصفهان برگزار کرده است که یکی از آنها برگزاری نمایشگاه عکس در آلمان بوده است و دیگری پخش فیلم‌هایی به منظور معرفی اماکن گردشگری شیراز و اصفهان در یکی از شبکه‌های کره جنوبی است.
نیری افزود: افزون بر این، تولید محصولات رسانه‌ای مشترک فرصت خوبی است که بتوان از طریق شبکه‌های مجازی مرجع به جذب گردشگر پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی