[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه هستیم، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به نام‌نویسی ۳۷۷ داوطلب برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان، از تائید صلاحیت ۱۲۴ نفر این داوطلبان خبر داد.
محمدرضا امیری در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: پس از اعلام نتیجه رسیدگی وضعیت صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان، صلاحیت ۱۲۴ نفر تأیید و صلاحیت ۲۱۵نفر رد شده است.
او با بیان اینکه ۳۸ نفر از داوطلبان در مراحل مختلف از ادامه حضور انصراف داده بودند، گفت: تمام کسانی‌که صلاحیت‌شان تائید نشده است در مهلت قانونی تعیین شده امکان اعلام اعتراض را داشتند.
امیری یادآور شد: داوطلبانی که در مرحله اخیر بررسی شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند، در حالی‌که در مراحل هیئت اجرایی و نظارت تأیید شده بودند، در مهلت قانونی تعیین شده امکان اعلام مراتب شکایت و اعتراض خود را به دفاتر نظارت شهرستان‌‌ها‌برای ارائه به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهیان نیز به مدت هفت روز فرصت رسیدگی مجدد اعتراض‌‌ها ‌را دارد ونهایتاً  ۲۲ بهمن اسامی تأییدشدگان نهایی به اطلاع مردم می‎رسد.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با بیان اینکه فرآیندهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکنون به خوبی انجام شده است و هیئت اجرایی برای برگزاری آن امادگی کامل دارد، گفت: تبلیغات انتخابات در این دوره مجلس شورای اسلامی از روز پنج‌شنبه ۲۴ بهمن آغاز خواهد شد و به مدت یک هفته ادامه دارد.
این مقام مسئول تأکید کرد که زمان تبلیغات برای کاندیدا‌ها‌تا ساعت ۸ صبح روز پنج‌شنبه یکم اسفندماه خواهد بود، هر اقدام تبلیغاتی پس از این زمان را تخلف دانست.
امیری خاطرنشان کرد: ۶۸۲ شعبه اخذ رأی در شهرستان شیراز و ۴۳ شعبه در شهرستان زرقان توسط هیئت اجرایی به تصویب رسیده است.
او با بیان اینکه شعب اخذ رأی با عوامل اجرایی ۵تا ۷ نفره مدیریت می‌شود، گفت: قریب به ۱۵ هزار نفر برگزاری انتخابات مجلس در شهرستان‌های شیراز و زرقان را بر عهده دارند.
فرماندار شیراز با تأکید براینکه برای ایجاد شور حداکثری در برگزاری انتخابات، فراهم شدن امکان رقابت برای همه افراد و گروه‌‌ها‌ امری تأثیرگذار است، ابراز امیداوری کرد طی روزهای باقی مانده نتایج دیگری از وضعیت صلاحیت اعلام شود تا شاهد ایجاد شور و فضای رقابتی در انتخابات باشیم.
امیری خاطرنشان کرد: در مقاطعی نیز این نگرانی برای حضور در انتخابات ایجاد شده بود اما با فرمایشات مقام معظم رهبری و احساس مسئولیت مردم برای تعیین سرنوشت خود، شاهد مشارکت بالای مردم در انتخابات بودیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی