[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تقاطع ملاصدرا ، نقطه برخورد تاکسی‌های زرد با اتوبوس‌های شهری ترافیک بدون مدیریت، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
ترافیک به بدترین شیوه در حال اداره است. در بسیاری خیابان‌های مرکزی شهر ترافیک قفل شده ومجالی برای حرکت نیست کما اینکه مدیریتی هم برای آن وجود ندارد. شعارهای دون پایه مانند منع استفاده ازخودروهای تک‌سرنشین  وخط ویژه مادامی که برای مدیریت شهر درآمدی نداشته‌باشد قابلیت اجرا ندارد هرچند زیرساختی برای کنترل ترافیک وجود ندارد. ضعف بنیه حمل ونقل عمومی حکایت از آن دارد که مردم باید از خودروهای سواری برای دسترسی به مناطق هدف استفاده کنند چرا که تاکسی‌های زرد مسافر کورسی سوار نمی‌کنند و دنبال دربستی هستند وکرایه‌های نجومی و تاکسی‌های شخصی هم مشکلات امنیتی واخلاقی خاص خود را دارند. ناوگان خسته وفرسوده اتوبوس‌رانی هم با سرعت صفر قابلیت وجذابیت ندارد اما در ساعات خاص مملو از جمعیت وفشردگی وآلودگی است.  
تجمیع واحد‌های درمانی در بولوار زند ویا تجمیع واحدهای تجاری در یک نقطه حکایت از تخلفات مدیریتی  در حد اعلا دارد. آنچه دیروز در خیابان قصردشت تقاطع ملاصدرا توجه ما را به خود جلب کرد یک بحران ترافیکی ویک بی‌اخلاقی جدی بود که هر روز وهرلحظه در حال توسعه است. یک نقطه در خط ویژه که هم توقف‌گاه تاکسی‌های زرد رنگ است وهم نقطه پیچ اتوبوس‌های شهری، بعلاوه ترافیکی که از روبرو با این نقطه برخورد دارد. تاکسی‌های زرد معبر را مسدود کرده‌اند وقانون درغیبت است تا با ارشاد وهدایت و یا برخورد لازم این نقطه گرفتار را رهایی بخشد. 
تقاطع ملاصدرا یکی از نقاط پرتردد شهری است که هم واحد‌های تجاری، پزشکی وخدماتی را درخود هضم واینگونه به بحران کشانده است. مسیری که تحمل این حجم ترافیک را ندارد. جای بسی تعجب وتأسف است که آنچه به ترافیک دراین نقطه دامن زده خودروهای موسوم به عمومی است. تاکسی‌های زرد که بدون ملاحظه دراین نقطه مقابل بانک شهر توقف واقدام به دور زدن‌می‌کنند و البته هم‌زمان اتوبوس‌های شهری که دراین نقطه با گره تاکسیرانی برخورد دارند. ترافیک در پشت چراغ قرمز وسبز گره خورده و درغیبت اعمال قانون توسط نیروهای مربوطه تنها باید شاهد بی‌نظمی بود. بی‌نظمی که ممکن است برخورد‌های خشن را به همراه داشته‌باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی