[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

دو عملیات اطفاء ونجات با موفقیت همراه بود ، روزنامه شیراز نوین

سفره‌خانه سنتی در خیابان حضرتی آتش گرفت
آتش‌سوزی سفره‌خانه سنتی در خیابان حضرتی با تلاش آتش‌نشانان ایستگاه یازده مهار و خاموش شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، پس از اطلاع‌رسانی این حادثه در ساعت 5:14 دقیقه روز گذشته به سامانه 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 11را به همراه خودروهای پشتیبانی به خیابان حضرتی اعزام کرد. علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شیراز، در این باره گفت: محل حادثه یک باب سفره‌خانه سنتی در دو طبقه  بود که در جریان این آتش‌سوزی، نیمی از این سفره‌خانه طعمه شعله‌های آتش شده و اجناس موجود در آن نیز در حال سوختن بود.
وی با اعلام این که شعله‌های آتش در حال سرایت به سایر نقاط سفره‌خانه بود، درباره چگونگی عملیات آتش‌نشانان گفت: آتش‌نشانان به محض حضور در محل حادثه با استفاده از چند رشته لوله آبدهی از سه ضلع مشغول خاموش کردن شعله‌های آتش شدند. عدلو تصریح کرد: آتش‌نشانان در ادامه عملیات خود با سرعت عمل مناسب توانستند از سرایت آتش به سایر نقاط سفره‌خانه جلوگیری کنند و شعله‌های آتش را که در حال سرایت به اطراف بود، مهار و کاملاً خاموش کردند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به این که هیچ کس در این حادثه صدمه‌ای‌ ندید، تأکید کرد: علت بروز این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است.
نجات کارگر جوان از زیر دپوی شن و ماسه
با تلاش آتش‌نشانان کارگر جوان که زیر دپویی از شن و ماسه در پروژه مسکونی گرفتار شده بود نجات یافت.
به گزارش پایگاه خبری 125، ساعت 12:38 روز گذشته طی تماس تلفنی کارگران پروژه ساختمانی با سامانه 125 مبنی بر فروریختن ناگهانی شن و ماسه از درون میکسر، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی شیراز بی‌درنگ نیروهای عملیات ایستگاه 17 و 3 را به محل حادثه در خیابان محراب اعزام کرد. علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شیراز در این باره گفت: کارگران یک ساختمان مسکونی در حال ساخت، در هنگام کار و ریختن شن و ماسه در دستگاه میکسر بودند که  به یکباره قسمت زیادی شن و ماسه از میکسر خارج شده و یک کارگر زیر دپوی شن و ماسه محبوس شده بودند.
وی افزود: نیروهای عملیات به محض رسیدن با ایمن‌سازی محل حادثه و با استفاده از تجهیزات موجود شروع به باز کردن راهی برای تنفس کارگر جوان شدند و پس از تلاش‌های همه جانبه، موفق شدند کارگر را از زیر خروارها شن و ماسه بیرون بکشند.
عدلواظهار داشت: آتش‌نشانان پس از پایان مأموریت، مصدوم را تحویل اورژانس دادند و با ارائه تذکرات ایمنی، پایان مأموریت خود را اعلام کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی