[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

خودکشی، سرقت، مواد مخدر و کشفیات افزایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

کشف 203 کیلو تریاک در نی‌ریز
فرمانده انتظامی استان از توقیف یک پژو 405 و کشف 203 کیلو تریاک در شهرستان نی‌ریز خبر داد. 
سردار «رهام‌یخش حبیبی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در راستای مبارزه مستمر با قاچاقچیان موادمخدر، مأموران انتظامی شهرستان نی‌ریز هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور «قطرویه به نی‌ریز»، به یک خودرو پژو 405 مظنون و دستور ایست دادند که راننده آن بدون توجه اقدام به فرار کرد.
وی افزود: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، راننده که عرصه را بر خود تنگ‌ می‌دید، با رها کردن خودرو و استفاده از موقعیت جغرافیایی و تاریکی منطقه اقدام به فرار کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در بازرسی از خودرو توقیف شده، 203 کیلوگرم تریاک کشف شد، گفت: تلاش برای دستگیری قاچاقچی متواری ادامه دارد.
اقدام به موقع پلیس مانع از خودکشی شهروند شیرازی شد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: حضور و اقدام به موقع مأموران کلانتری «گلدشت» شیراز، مانع خودکشی یک شهروند و باعث بازگشت وی به زندگی شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «کاووس محمدی»در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر دارآویختگی و خودکشی یک شهروند، بلافاصله مأموران کلانتری «گلدشت» شیراز در محل حاضر شدند.
وی ادامه داد: مأموران مشاهده کردند فردی حدوداً 30 ساله اقدام به خودکشی و حلق‌آویز کردن خود کرده که بلافاصله مأموران قبل از حضور عوامل امدادی در یک اقدام سریع و فداکارانه فرد به دارآویخته را پایین آورده و با تنفس دهان به دهان و احیاء قلبی وی را از مرگ حتمی نجات دادند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اقدام به موقع و سریع مأموران انتظامی در راستای نجات جان این شهروند، گفت: پلیس در همه حال و با تمام امکانات آماده ارائه خدمات به مردم‌ می‌باشد.
افزایش 56 درصدی دستگیری سارقان در کازرون
فرمانده انتظامی کازرون از افزایش 56 درصدی دستگیری سارقان در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ«محمد عبادی نژاد»در گفت و گو با خبر نگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف انتظامی توسط یگان‌های اجرائی شهرستان در راستای پیشگیری از سرقت گفت: در دی ماه سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل دستگیری سارقان 56 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در این مدت، 84 سارق دستگیر و 156 فقره انواع سرقت از آنان کشف شده است.
سرهنگ عبادی نژاد با بیان اینکه سارقان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شده‌اند، گفت: شهروندان از خریداری اموال مسروقه خودداری کنند که این امر‌ می‌تواند در کاهش سرقت‌ها‌ تأثیر به‌سزایی داشته‌باشد.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: پلیس مصمم است با اجرای طرح‌های متعدد انتظامی عرصه را بر سارقان و مخلان نظم و امنیت تنگ نماید.
جمع‌آوری 65 معتاد متجاهر و پُرخطر در ممسنی
فرمانده انتظامی ممسنی از جمع‌آوری 65 معتاد پُرخطر و دستگیری 10 خرده فروش مواد مخدر در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ «محمد هاشم قسام» در گفت ‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و جلب رضایت عمومی مردم، طرح تشدید فعالیت‌های انتظامی و جمع‌آوری معتادان پُرخطر با محوریت پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز توسط مأموران انتظامی شهرستان به مرحله اجرا در آمد.
وی ادامه داد: طی عملیات‌های انجام شده در دو هفته گذشته، 10 خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و 65 معتاد متجاهر نیز از سطح شهر جمع‌آوری شدند.
سرهنگ قسام افزود: دستگیری 4 متهم تحت تعقیب و کشف 20 فقره انواع سرقت از آنان، از دیگر نتایج اجرای این طرح بود. 
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با اشاره به اینکه معتادان جمع‌آوری شده جهت اصلاح و بهبودی به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شدند، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110اطلاع دهند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی