[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

پرونده‌های مسن مختومه شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس هم‌زمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سفر به شهرستان نی‌ریز در مراسم معارفه  رئیس این حوزه قضایی با اشاره به افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به مجموعه قضایی بیان داشت: ما در مجموعه قضایی استان فارس این اعتماد و امیدواری مردم را تقویت خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم بر میزان این سرمایه اجتماعی بیافزاییم.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در جمع مردم و مسئولان شهرستان نی‌ریز ضمن برشمردن شاخصه‌های تحول در دستگاه قضایی خوش رفتاری با مراجعان و تکریم ارباب‌رجوع را یکی از اصلی‌ترین محورهای تحول قضایی خواند و بیان داشت: قضات در صدور رأی و در امر قضاوت مستقل و تابع قانون هستند اما آنچه برای ما دارای اهمیت است برخورد همکاران بر پایه اصول و اخلاق اسلامی با مراجعان است و این امر را با نظارت دقیق بررسی خواهیم کرد.
 نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس در ادامه به ایجاد ساز و کار مناسب در راستای حمایت از ضعفا و محرومان در دستگاه قضایی خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی مبارزه با فساد در درون و بیرون مجموعه را دیگر محور مهم مجموعه قضایی در دوران تحول دانست و تصریح کرد: برخورد قاطع و قانونی با فساد در برنامه‌های مجموعه قضایی استان قرار دارد که نمونه آن برخوردهای شدید و صدور آراء حبس‌های طویل المدت برای مفسدان اقتصادی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلالگران اقتصادی استان فارس است که در سال جاری ۱۵ نفر از این متهمان به مجازات‌های سنگین محکوم شدند.
رئیس شورای قضایی استان فارس موضوع مهم کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را از دیگر موضوعات مهم در دوران تحول خواند. 
وی همچنین بر کاهش اطاله دادرسی در شهرستان و توجه مدیران قضایی به پرونده‌های مسن تأکید کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده باید تا انتهای امسال تکلیف پرونده‌های با قدمت ۲ سال در استان تعیین و این پرونده‌ها‌ مختومه شوند.
 رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین به موضوع انتخابات اشاره کرد و تصریح کرد: تعیین صلاحیت‌شدگان برای ورود به مرکز قانونگذاری کشور باید در تبلیغات خود قانون را نصب‌العین قرار دهند.
وی ملاک تعیین صلاحیت‌ها را قانون دانست و افزود: رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی فارس در قالب ستادهای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی نظارت ویژه‌ای بر سلامت تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداها داشته‌باشند. 
در پایان این مراسم از تلاش‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر مهدوی تقدیر و قاضی محمدرضا انصاری به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان نی‌ریز منصوب شد.
 پس از این مراسم رئیس کل دادگستری فارس مشکلات مردمی و درخواست‌های ۱۳ نفر از مراجعان را بررسی و دستورات پیگیری صادر کرد.
در ادامه رئیس کل دادگستری استان فارس از زندان‌ها‌ی نی‌ریز و استهبان دیدار و مشکلات مددجویان این زندان‌ها را در ارتباط چهره به چهره مورد بررسی قرار داد.
گفتنی است رئیس کل دادگستری استان فارس و مسئولان قضایی و اجرایی شهرستان در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای نی‌ریز به مقام شامخی شهدای انقلاب و دفاع مقدس ادای احترام کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی