[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

روحانی: هیچ‌کس بالاتر از قانون و مردم نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور حضور مردم در صحنه، وحدت و یکپارچگی را رمز پیروزی و تضعیف و شکست دیکتاتوری و بدخواهی‌ها‌ نسبت به ملت ایران دانست و با تأکید بر اینکه «کلید اصلی حل مشکلات جامعه و ایستادگی در برابر دشمنی‌ها، حضور و وحدت مردم و اعتماد بین حاکمیت و مردم است»، همگان را به شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: امروز بیش از همیشه نیاز داریم تا در 22 بهمن در کنار یکدیگر به صحنه آمده و به دشمنان بگوییم که 41 سال در کنار انقلاب بوده‌ایم و تا زنده‌ایم در کنار انقلاب، امام و راه رهبری باقی خواهیم ماند.
وی گفت: اعتدال و جاذبه امام و وحدت مردم بود که ما را در آن روزهای سخت از همه پیچ و خم‌های بسیار پیچیده عبور و نجات داد.
وی افزود: به نظر من کلید اصلی مسئله برای حل مشکلات جامعه و ایستادگی در برابر دشمنی‌ها، حضور مردم، وحدت مردم و اعتماد بین حاکمیت و مردم است. یعنی آن سرمایه اجتماعی و نباید بگذاریم این سرمایه‌ها لطمه ببینند.
حوادث می‌گذرد به هر حال مسایل مختلف پیش می‌آید. امروز انتخابات مجلس است و فردا انتخابات ریاست‌جمهوری و پس فردا انتخابات خبرگان است. باید به هدف و به آثار بلندمدت مسئله نگاه کنیم که وحدت ملی و اعتماد ملی ما است. شما می‌بینید آمریکایی‌ها در طول این 2 سال که تمام توان خودشان را علیه ملت ایران به کار گرفتند، نتوانستند موفق شوند. این عدم موفقیت آنها به‌خاطر ایستادگی و وحدت مردم است.
رئیس‌جمهور گفت: هیچ‌کس بالاتر از قانون و مردم نیست فکر نکنیم یک جمع کوچکی هستیم و ما افکار مردم را هدایت ‌می‌کنیم اگر ما نباشیم مردم گمراه‌می‌شوند، نه مردم خوب‌می‌فهمند، خوب انتخاب ‌می‌کنند. اساس اسلام هم بر اساس انتخاب مردم است مردم باید برگزینند و انتخاب کنند. امروز‌می‌خواهم خدمت مردم عزیز و بزرگوار ایران اعلام کنم 22 بهمن امسال هم مثل همه سال نیاز به شما دارد، بیشتر از پارسال و همه سال. امروز دشمنان ما با همه توان و قدرت‌شان روبروی منافع ملی ما ایستادند. امروز شما ‌می‌بینید حرکتی که برای تولید شروع شده، بورس را‌می‌بینید، بازار بورس را‌می‌بینید چگونه است، تعادل را‌ می‌بینید.
آخرین آماری که بانک مرکزی به ما داد این بود که در تورم پیش‌نگر، در تورم تولیدکننده، تورم دی ماه 0.7 درصد بوده، این بدان معنا است که مسیر دارد به مسیر درست هدایت ‌می‌شود. اینکه در همین شرایط باز 4.5 میلیارد دلار در کشور ما سرمایه گذاری ‌می‌شود به معنای این است که مسیر ما مسیر درستی است.
ما باید در کنار هم باشیم، باید وحدت خود را حفظ کنیم، باید واقعیت‌ها‌ را به مردم بگوییم، خدمات دولت را برای مردم تشریح کنیم، خدمات بقیه ارکان کشور را برای مردم تشریح کنیم، واقعیت‌های کشور را برای مردم توضیح دهیم، اعتماد عمومی را حفظ کنیم، سرمایه اجتماعی مان را تقویت کنیم، و انشاءالله بار دیگر حضور پرشکوه مردم را در 22 بهمن در تمام شهرهای ایران مشاهده کنیم و یک ضربه دیگری بر دشمنان ما باشد و تصمیم ملت را به گوش جهانیان برسانیم که 41 سال در کنار انقلاب بودیم وان‌شاءالله تا زنده هستیم در کنار انقلاب و امام و راه امام و رهبری خواهیم بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی