[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

وظیفه مسئولان، تقویت گفتمان بین نسلی است، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس: گفت: وظیفه فعلی مسئولان، انعکاس خدمات دولت و نظام و تقویت گفتمان بین نسلی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری سید احمد احمدی‌زاده در جلسه شورای اداری شهرستان قیر و‌کارزین با اشاره به دستاوردهای ارزشمند نظام جمهوری اسلامی در طول چهل سال اخیر و با بیان این مطلب که نسل جدید، انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را به چشم ندیده است، گفت: اکنون که دشمن از هر سو، سعی در بی‌اهمیت جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی دارد، وظیفه مسئولان، انعکاس خدمات دولت و نظام و تقویت گفتمان بین نسلی است. 
وی افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند برقراری گفتمان قوی و مؤثر بین نسل قدیم و نسل‌های جدید هستیم. باید برای نسلی که انقلاب و نظام شاهنشاهی را ندیده‌اند، ماهیت و عوامل فروپاشی آن نظام و در نهایت پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کنیم. جوانان باید بدانند که هوشیاری، شخصیت و اندیشه‌های امام خمینی (ره)، مکتب اسلام و وحدت ملی، سه عامل اساسی پیروزی انقلاب بودند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر به بیانات و رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری پیرامون ضرورت مقایسه شرایط قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: ما در طول این سال‌ها‌ با جنگ و انواع تحریم‌ها‌ دست به گریبان بوده‌ایم اما در همین شرایط سخت نیز دستاوردهای قابل‌توجهی در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم که به هیچ عنوان با شرایط نامطلوب قبل از انقلاب، قابل‌مقایسه نیست. وی همچنین از ضرورت تقویت سرمایه اجتماعی به ویژه مؤلفه اعتماد، سخن گفت و مسئولان را به ارتباط مستقیم، مؤثر و همدلی کردن با مردم و اعتمادسازی فراخواند و ادامه داد: مردم شریف ما شرایط کشور را‌می‌دانند، تحریم‌های ظالمانه را‌می‌بینند و به مدد اعتمادسازی، دوشادوش نظام و انقلاب خواهند ایستاد.  معاون استاندار با ابراز نگرانی از شیوع آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق، از مسئولان خواست تا با هم فکری و هم‌افزایی و تبدیل تهدید فضای مجازی به فرصت به واسطه تولید محتوای مناسب، در راستای کاهش شدت آسیب‌ها‌ گام بردارند. وی در این باره به اهمیت فعالیت سازمان‌های مردم نهاد به صورت ویژه تأکید کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی