[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: انتخابات به شکل نیمه الکترونیکی برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین


ایسنا-  فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز اعلام کرد که انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، نیمه الکترونیکی برگزار خواهد شد.
محمدرضا امیری چهارشنبه 16 بهمن در یک کنفرانس خبری گفت: جز اخذ رأی و شمارش آراء، دیگر مراحل انتخابات امسال در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان، الکترونیکی خواهد بود.
امیری همچنین گفت: براساس آخرین رسیدگی‌ به وضعیت صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه، از ٣٧٧ نفر داوطلب ١٢٤ نفر تأیید صلاحیت، ٢١٥ نفر رد صلاحیت شدند و ٣٨ نفر انصراف داده‌اند.
امیری یادآور شد: امروز پنج‌شنبه ١٧ بهمن ماه آخرین روز از مهلت اعلام انتقالی‌ها از سوی داوطلبان خواهد بود و پس از آن انجام انتقال ممکن نخواهد بود. 
او با اشاره به انتخابات میان دوره‌ای پنجمین محلس خبرگان رهبری در حوزه فارس، گفت: از ٢٧ نفر داوطلبی که ثبت‌نام کرده بودند، ٢٣ نفر در حین رسیدگی انصراف دادند و 3 نفر رد صلاحیت شدند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز اضافه کرد: در حال حاضر در انتخابات خبرگان رهبری تنها یک داوطلب تأیید صلاحیت شده و طبق قانون، انتخابات با همین با یک کاندیدا برگزار خواهد شد؛ البته هنوز امکان انتقال حوزه انتخابیه در مورد انتخابات مجلس خبرگان رهبری وجود دارد.
امیری خاطرنشان کرد: گروه‌ها، جریان‌ها و تشکل‌هایی که دارای کارکرد سیاسی بوده و در اساسنامه آنها این موضوع پیش‌بینی شده است و قصد ارائه لیست در قالب ائتلاف دارند باید مجوزهای قانونی را از فرمانداری حوزه انتخابیه دریافت کنند. فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه تبلیغات در این دوره از انتخابات مانند دوره‌های قبل بوده و هیچ تغییری نخواهد داشت، گفت: کاندیداها مراقب باشند که آیین نامه مجلس خبرگان رهبری ‌و مجلس شورای اسلامی با هم تداخل پیدا نکند. چون انتخابات مجلس خبرگان رهبری جنبه استانی داشته و آیین نامه آن متفاوت است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی