[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

اتاق‌های بازرگانی به سمت اتاق‌های نوین حرکت کنند، روزنامه شیراز نوین

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی ایران گفت: توانمند‌سازی اتاق‌های بازرگانی استان‌ها‌ از برنامه‌های در دست اقدام است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، مظفر علیخانی در جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: امروزه توانمندسازی به عنوان یکی از ابزارهای مهم و مؤثردر ارتقا کیفی اثربخشی فعالیت‌ها‌ است و ما در معاونت امور استان‌ها‌ موضوع مهم توانمندسازی اتاق‌های شهرستان را با جدیت دنبال ‌می‌کنیم.
وی با بیان اینکه جامعه مخاطبان اتاق‌های بازرگانی در هر استان فعالان اقتصادی هستند، افزود: در بحث توانمندسازی اتاق‌های استان اصلاح فرایندهای ارائه خدمات، ارتقای کیفیت خدمات و نوآوری در ارائه خدمات جدید به ذی‌نفعان و بهبود بسیار مورد تأکید ما است.
علیخانی با تأکید بر آموزش به عنوان یکی از ابعاد توانمندسازی اتاق‌های استانی اظهارداشت: آموزش یکی از ارکان مهم در توانمندسازی است که از نیازهای اصلی مخاطبان ما به عنوان پارلمان بخش خصوصی محسوب ‌می‌شود که ارتقای کمی و کیفی آموزش‌ها‌ در اتاق‌های استان‌ها‌ نیز حائز اهمیت است.
وی اضافه کرد: اتاق‌های بازرگانی باید به سمت اتاق‌های نوین و فعال حرکت کنند که در این زمینه اگر نظام‌ آموزشی‌ در هر اتاق متناسب با نیازهای فعالان اقتصادی و کسب و کار آن استان نباشد، کارآمد نیست و عملاً‌ تلاش‌های‌ سازمان‌ برای‌ توانمندسازی‌ نیروی‌ انسانی‌ به‌ نتایج‌ قابل‌‌مقایسه‌ با کشورهایی‌ که‌ شرایط‌ مناسب‌تری‌ دارند، نخواهیم رسید.
معاون امور استان‌های اتاق ایران ادامه داد: در واقع توانمندسازی اتاق‌های شهرستان‌ها‌ به معنای بهبود و یا ایجاد و فراهم کردن شرایطی است که منجر به کاهش مشکلات فعالان بخش خصوصی ایجاد فضای امن و پایدار در حوزه کسب و کار و در نهایت رونق تولید و رشد اقتصاد‌ می‌شود. علیخانی عنوان داشت: اتاق‌های بازرگانی در استان‌ها‌ نقش مهمی در اقتصاد و توسعه هر منطقه دارد لذا ما به دنبال ایجاد فضا برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های اتاق در راستای کاهش مشکلات و معضلات بخش اقتصاد و فعالان اقتصادی هستیم زیرا نتیجه حاصل از این اقدام رشد اقتصاد و بهبود وضعیت معیشت درجامعه خواهد بود.
وی افزود: جامعه مخاطبان ما در اتاق‌های بازرگانی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی هستند که آمال و آرزوی آنها پیشرفت جامعه ‌می‌باشد و این مهم جز با تقویت سرمایه اجتماعی و مسئولیت اجتماعی امکان‌پذیر نیست.
وی در بخش دیگری با اشاره به بازدید از روند فعالیت‌ها‌ در اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: فعالیت‌های خوب، ارزنده و مثبتی در اتاق بازرگانی فارس در حال انجام است که نیازسنجی برای ارائه خدمات مورد نیاز به بخش خصوصی از شاخص‌های مناسب در ارائه خدمات به ذی‌نفعان است. در این جلسه جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز با ارائه گزارش چشم‌انداز برنامه‌های اتاق بازرگانی فارس در دوره نهم گفت: تلاش ما در اتاق بازرگانی فارس بر تعامل با بخش دولتی برای رفع مشکلات استانی بخش خصوصی و احصا مشکلات ملی و ارائه راهکار برای رفع آن به تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان است.
وی افزود: نهادینه کردن اقتصاد مبتنی بر علم و دانش و به کارگیری ابزارهای اتاق بازرگانی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، صادرکنندگان و تولیدکنندگان استان و تمرکز کمیسیون‌های تخصصی اتاق بر موضوع‌های مورد نیاز ذی‌نفعان از برنامه‌های ما در دوره نهم فعالیت اتاق بازرگانی فارس است.
رازقی با تأکید بر جایگاه خوب و نقش مشورتی اتاق در سطح استان بیان کرد: امروز اتاق بازرگانی فارس یکی از طرف‌های تصمیم گیری در حوزه اقتصادی و توسعه‌ای‌ در استان دیده ‌می‌شود که این به معنای حضور مناسب فعالان بخش خصوصی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی