[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

زمینه مشارکت دانشجویان در امر توسعه کشور فراهم شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس، هفتمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت دانشگاه جامع علمی کاربردی روز سه‌شنبه 15 بهمن ماه 1398 در مجتمع طلائیه فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس گشایش یافت.
دکتر سید احمد رضا  پیش بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به بحران مهارت در بین دانشگاه‌های کشور گفت: براساس آمار به دست آمده در سال ۲۰۱۹ دانش‌آموختگان کشور  بعد از فارغ‌التحصیلی از مهارت لازم برخوردار نبوده‌اند. وی افزود: اگرچه از نظر تولید علم و چاپ مقالات جزء  ۴۰ کشور دنیا هستیم. دکتر پیش ضمن اشاره به اینکه رتبه کشور در ارتباط با صنعت ۱۳۳ است، گفت: این ارتباط کم و شکننده است . وی بیان داشت: از آنجا که رسالت و مأموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی مهارت‌آموزی است. با برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی به انجمن‌های علمی دانشجویی داده‌می‌شود تا  ارتباط کم رنگ با صنعت مرتفع شود.
دکتر حبیب دانش‌منش، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان فارس و دبیر هفتمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت در ادامه ضمن تشکر از همه دست اندرکاران  و تبریک ایام دهه مبارک فجر  گفت: این جشنواره رویداد علمی و دانشجویی است که به میربانی واحد استانی فارس در شیراز رقم خورد.
دبیر هفتمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: جشواره حرکت، محلی برای نمایش توانمندی‌ها‌ و دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویان است.
 وی در ادامه  ضمن تأکید بر هم‌افزایی تکثیر ایده‌های خلاق، ایجاد انگیزه و نشاط در بین دانشجویان اظهار داشت که دانشجویان به عنوان نیروی محرکه توسعه کشور هستند و   باید تلاش کرد که پویایی و مشارکت دانشجویان در توسعه کشور فراهم گردد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس تصریح کرد:  حضور و فعالیت دانشجویان در قالب انجمن‌های علمی و نگاه نو و ایده‌های جدیدی که نسل دانشجو دارند‌می‌تواند راهگشا و بسترساز حل بسیاری از مشکلات کشور شود.
دکتر دانش‌منش افزود: نیاز امروز دانشگاه‌ها‌ حرکت انجمن‌های علمی به سمت انجمن‌های علمی نسل سوم یعنی انجمن‌های کار‌آفرین است. در آیین اختتامیه این جشنواره که روز پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ماه در تالار مجتمع طلائیه برگزار‌می‌شود از برگزیدگان جشنواره هم‌زمان با مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه و شایسته تقدیر، تجلیل و قدردانی خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی