[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

شهردار زرقان: اشتغال در انحصار غیر بومی‌هاست، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
شهردار زرقان گفت: رقمی معادل 24درصد از صنایع استان فارس در شهرستان زرقان قرار دارند. مهندس غلامحسین فروزان در نشست خبری با اشاره به پتانسیل‌های نهفته در این منطقه خاطر نشان کرد: شهرستان زرقان فیمابین دروازه ملل و سومین حرم اهل‌بیت(ع) قرار گرفته و با پیشینه گرانبهای تاریخی و اجتماعی و طبیعی در حوزه صنعت هم چشم‌انداز روشنی داشته و دارای بیش از 400واحد صنعتی است.
وی افزود: پارک ملی بمو با 48هزار هکتار وسعت و بیش از سه هزار گونه جانوری داشته و این در حالی است که سرانه برخورداری هر نفر از فضای سبز به 17 تا 20مترمربع‌می‌رسد که فضای سبز پارک ملی حفاظت شده در این آمار جمع بندی نشده است. این مقام مسئول قرارگیری شهرستان زرقان در مجاورت شاهراه ارتباطی ایران را یک پتانسیل ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: سیاست شهرداری زرقان بر مبنای توسعه عدالت پایه‌ریزی شده و شاخصه‌های فرهنگی در رأس امور شهرداری قرار دارند. در همین راستا در ماه‌های اخیر با همکاری شورای اسلامی شهر و میراث فرهنگی شاهد احیای کارونسرای زکی خانی به شماره ثبت ملی 1604 بودیم که از این مکان تاریخی برای برپایی آیین‌های مذهبی و فرهنگی بهر‌ه‌برداری‌می‌شود. متأسفانه این مکان تاریخی پیش از این مورد بی‌مهری قرار گرفته بود و از آن به عنوان ترمینال مسافری استفاده ‌می‌شد. مهندس فروزان در ادامه با تأکید بر همکاری و تعامل روزافزون شورای شهر و شهرداری زرقان تصریح کرد: در گذشته زرقان فرزند شیراز به حساب‌می‌آمد و در سال جاری با نگاه ویژه دولت توانست به جایگاه شهرستان ارتقا یافته و امید ‌می‌رود با اختصاص اعتبارات لازم قسمت عمده‌ای‌ از نیازها و دغدغه‌های ی مردم در زمینه‌های محیط‌زیستی و فرهنگی بر طرف شود.
شهردار زرقان در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های آتی شهرداری اشاره کرد و گفت: پروژه‌هایی از قبیل احداث سالن آمفی‌تئاتر روباز و ساماندهی ترمینال مسافربری در دستور کار است و این در حالی است که در سال جاری موفق به آسفالت و سرامیک قسمت عمده‌ای‌ از فضای شهر، احداث زمین با چمن مصنوعی و افتتاح چهار پروژه با اعتباری بالغ بر 6میلیارد تومان شدیم. وی با اشاره به اینکه شهرداری زرقان در وضعیت مناسبی از لحاظ اقتصادی قرار داشته و حقوق پرسنل زحمتکش این دستگاه اجرایی به تعویق نیفتاده است، خاطر نشان کرد: مجموعه شهرداری زرقان نگاه مثبتی به سرمایه‌گذاران داشته و برای تشویق آنها به منظور سرمایه‌گذاری در این منطقه روش‌های اجاره به شرط تملیک را مدنظر قرار داده است. امید‌ می‌رود در آینده نزدیک شاهد حضور بخش خصوصی برای احداث پارک آبی، فضاهای ورزشی، کارتینگ، موتورسواری در پارک ملی و احداث پروژه‌های تجاری و دیگر بسترهای سرمایه‌گذاری باشیم. این مقام مسئول با تأکید بر نگاه فرهنگی شهرداری زرقان گفت: در ماه‌های اخیر شهرداری زرقان دو جشن بزرگ برگزار کرد که با استقبال 4هزارنفری شهروندان روبرو شد و در نظر داریم با حمایت از گروه‌های فرهنگی نظیر ئتاتر و موسیقی آنها را برای فعالیت و تولید محتوای بیشتر ترغیب کنیم.
در ادامه این نشست خبری رئیس شورای اسلامی شهر زرقان گفت: توسعه صنایع شیمیایی در شهرستان زرقان باید متوقف شود.
محمد رضا ظریفی با اشاره به مشخص شدن اطلس آلودگی شهر زرقان گفت: این منطقه بیش از این توان گسترش صنایع شیمیایی را ندارد و با وجود فرصت سوزی هایی که انجام گرفته باید جابه‌جایی آنها را در دستور کار قرار داد. این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: متأسفانه آمار ابتلا اهالی زرقان به سرطان بالاتر از سرانه کشوری است و گمان‌می‌رود این مسئله دارای ارتباط مستقیمی با آلایندگی‌ها‌ داشته‌باشد. البته توجه داشته‌باشیم شمار زیادی از صنایع پاک در این منطقه وجود دارند که تقابلی با محیط‌زیست و سلامتی مردم ندارند. وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحران بیکاری در شهرستان زرقان اشاره کرد و بیان داشت: رقمی در حدود 70 تا 90 درصد از اشتغال شهرستان زرقان در اختیار غیر بومی‌ها‌ است که باید با مدنظر قرار دادن نیازهای جوانان بومی، راهکاری اساسی برای آن اندیشیده شود.
ظریفی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های این منطقه خاطر نشان کرد: حلوای زرقان ثبت ملی شده است و این منطقه یکی از قطب‌های اصلی اسب سواری در کشور محسوب‌ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی