[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

کشف انبار کاغذ، سرقت وجعل عنوان پلیس ، روزنامه شیراز نوین

انبارمیلیاردی کاغذ احتکارشده در«اکبر آباد»پلمپ‌شد
فرمانده انتظامی استان گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی انبار کاغذ احتکار شده به ارزش 11 میلیارد و 500  میلیون ریال را در شهرک «اکبرآباد» کشف و آن را پلمپ کردند.
سردار «رهام‌بخش حبیبی»در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات فنی و تخصصی، از اخباری مبنی بر نگهداری و احتکار کاغذ در یک انبار واقع در شهرک «اکبرآباد» مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
سردار «حبیبی» افزود: بلافاصله با کسب مجوز قضائی و با حضور نمایندگان تعزیرات حکومتی، طی یک عملیات از انبار مورد نظر بازدید به عمل آمد که در نتیجه آن 29 هزار و 134 بسته کاغذ 500 برگی انواع کاغذ که فاقد مدارک ورودی و خروجی و احتکار شده بود کشف و توقیف شد.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه ارزش این محموله احتکار شده برابر نظر کارشناسان، 11 میلیارد و 500  میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.
سارق درون خودرو با 20 فقره سرقت راهی زندان شد
فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری یک سارق و کشف 20فقره سرقت درون خودرو در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ «فرج شجاعی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: مأموران کلانتری «15 قصرالدشت» شهرستان شیراز، حین گشت‌زنی در بلوار چمران متوجه شدند فردی در حال سرقت ضبط از یک سواری پراید‌ می‌باشد که سریعاً با اقدامات فنی وی را دستگیر کردند.
سرهنگ «شجاعی» با بیان اینکه متهم دستگیر شده برای ادامه تحقیقات به کلانتری منتقل شد، بیان کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که وی از سارقان حرفه‌ای‌ و سابقه‌دار‌ می‌باشد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در برابر ادله و مستندات پلیس چاره‌ای‌ جز بیان حقیقت نداشت و به 20 فقره سرقت درون خودرو اقرار کرد، عنوان داشت: این سارق حرفه‌ای پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد.
جعل عنوان پلیس‌ فتاتوسط کارمند یکی از ادارت‌ دولتی
رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری کارمند یکی از ادارات دولتی به جرم جعل عنوان و سو استفاده از نام پلیس فتا خبر داد.
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این خصوص گفت: پرونده‌ای با موضوع جعل عنوان پلیس فتا از طریق خط تلفن یکی از ادارات دولتی در این پلیس تشکیل گردید که در آن متهم با تماس تلفنی با یک شهروند، خود را مأمور پلیس فتا معرفی و اقدام به دریافت اطلاعات شخصی وی کرده بود. وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع سریعاً پرونده در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت و در کمترین زمان متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به این پلیس احضار شد. این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در این پلیس حاضر و با مشاهده ادله و مستندات به بزه انتسابی اقرار و بیان کرد که تنها سعی داشته است که از نام پلیس فتا برای رسیدن به خواسته‌های خود بهر‌ه‌برداری کند. سرهنگ «سلیمانی» هشدار داد: هرگونه جعل و یا سوء‌استفاده از عناوین‌های دولتی برابر قانون جرم است و افرادی که با تصور پنهان ماندن دست به اقدام مجرمانه می‌زنند همواره باید آگاه باشند که این فضا با حضور کارشناسان سایبری برای آنها محیط امنی نخواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی