[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

حفاظت آب و خاک در اولویت باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس در پنجمین روز از دهه مبارک فجر و به مناسبت چهل و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پروژه سنگی سیمانی حوزه آبخیز تنگ آب شهرستان گراش با حضور استاندار فارس به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم که امام جمعه گراش، معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، فرماندار، بخشداران بخش مرکزی و ارد، شورای اسلامی شهر گراش، جمعی از مسئولان شهرستان  و نیز جمعی از بهره‌برداران، مردم و اهالی روستاهای این حوزه آبخیز نیز حضور داشتند. دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس ضمن تأکید بر اجرای بیش از پیش اینگونه طرح‌ها، حفاظت از آب و خاک را از اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید دانست و خواستار توسعه و گسترش این طرح‌ها‌ با مشارکت مردم شد. وی استفاده بهینه از منابع آبی با توجه به خشکی برخی مناطق را از مهم‌ترین راهکارها جهت ایجاد توسعه پایدار و احیاء عرصه‌های طبیعی خواند. مقام عالی دولت در استان فارس در ادامه مجموع فعالیت‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در سطح شهرستان‌های استان را رضایت‌بخش دانست و اظهار امیدواری کرد: این رویه در سایر نقاط استان همچنان تداوم داشته‌باشد.
محسن اسکندری معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس نیز در این مراسم  اعتبار این پروژه مشارکتی را بالغ بر 12 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در راستای اهداف سازمانی اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان‌ها انجام شده که این طرح نیز یکی از آنهاست و امیدوارم منشاء خیر و برکت برای مردم محلی باشد. 
وی یکی از اولویت‌های اصلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور را جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل روا‌ن‌آب‌ها و نفوذ آن به لایه‌های زیرین دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی