[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

چالش فرهنگی در معاونت فرهنگی ، روزنامه شیراز نوین

 رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز برای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز را ناکافی دانست و گفت: اگر شهرداری لایحه بودجه را اصلاح نکند نمی‌توان انتظار عملکرد رضایت‌بخشی از این سازمان داشته‌باشیم. به گزارش شیراز نوین به نقل ازروابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «احمد تنوری» در حاشیه یکصد و نهمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با هدف بررسی پروژه‌ها و برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در لایحه بودجه سال 99 شهرداری شیراز، افزود: با توجه به اظهارات ریاست جدید سازمان مبنی بر عدم تائید پروژه‌های اعلامی در لایحه شهرداری و همچنین عدم تائید فهرست اخیر برنامه‌های سازمان، پروژ‌ه‌های پیشنهادی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری مورد بازنگری و در جلسه آینده بررسی می‌شود. رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: در این جلسه، برنامه‌ها و پروژه‌های نرم‌افزاری ارائه شده از سوی شهرداری مورد پذیرش قرار نگرفت چرا که پروژه‌های تعریف شده سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی انطباق کامل با شرح وظایف و مأموریت‌های این سازمان نداشت.
تنوری با تأکید بر اینکه باید برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری براساس سیاست‌ها و اساسنامه شورا باشد، افزود: در برنامه‌های پیشنهادی شهرداری این انطباق مشاهده نشد.
وی تصریح کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز باید در راستای شرح وظایف و مأموریت‌ها مطابق با اساسنامه سازمان و همچنین در راستای سیاست‌های راهبردی شورای پنجم نسبت به اصلاح و تهیه فهرست پروژه‌ها و برنامه‌های فاخر و ارزشمند همراه با اختصاص کد اعتباری و بودجه لازم، اقدام کند. تنوری، ناکافی بودن بودجه در نظر گرفته شده برای سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز را ایراد دیگری دانست که اعضای کمیسیون در جلسه جاری به آن اشاره داشتند.
او اضافه کرد: بودجه جاری، نسبت به گستردگی وظایف و مأموریت‌های این سازمان بسیار ناچیز بوده و در صورتی که شهرداری لایحه بودجه را با هدف افزایش بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اصلاح نکند کارنامه عملکرد سازمان همچون سنوات گذشته رضایت‌بخش نخواهد بود. تنوری با اشاره به اینکه در برنامه‌های پیشنهادی شهرداری به بخشی از مهم‌ترین وظایف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اشاره نشده است، گفت: ه‌عنوان مثال معرفی و ترویج میراث معنوی شیراز بخشی از وظایف این سازمان است که هیچ پروژه و رویداد مهمی برای آن پیش‌بینی نشده است.
وی با اشاره به اینکه این سازمان در سال‌های گذشته از عمل به وظایف اساس‌نامه‌ای‌ خود به‌دور بوده است، گفت: با توجه به وظایف و مأموریت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، شهروندان توقعات قابل توجهی از این سازمان دارند و چنانچه شهرداری عزم جدی بر افزایش رضایتمندی شهروندان شیراز در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دارد باید نسبت به افزایش بودجه این سازمان اقدام کند.
گفتنی است متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری و بودجه عمرانی پیشنهادی سال ۹۹ در حوزه فرهنگی اجتماعی و ورزشی مناطق یازده‌گانه نیز در دو جلسه گذشته کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز در این باره خاطرنشان کرد: به منظور شفاف‌سازی و تسریع در بررسی لایحه متمم بودجه پیشنهاد شد شهرداری در سال‌های آینده لایحه متمم بودجه را با توجیهات موجود از قبیل علل انحراف، علل عدم اجرا و یا تاخیر در هزینه‌کرد قطعی پروژه‌ها به عنوان ضمائم لایحه به شورا ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی