[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مدیر کل امور عشایرفارس: اشتغال بزرگترین چالش اسکان عشایر است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل امور عشایرفارس:
اشتغال بزرگترین چالش اسکان عشایر است 

هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی آیین کلنگ‌زنی سایت اسکان طایفه شیری، چاه پهن شهرستان فسا با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال از محل 3درصد نفت و گاز و اعتبارات ملی  برای بهر‌ه‌برداری 100 خانوار  عشایری برگزار شد. مدیر کل امور عشایر فارس درحاشیه این مراسم که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان فسا،  معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن استان فارس، امام جمعه، بخشداران و مسئولان شهرستانی تشکیل شد، با اشاره به ویژگی‌ها‌ و توانمندی عشایر فارس گفت: عشایر منبع پتانسیل و ظرفیت هستند و ما‌می‌توانیم مردانگی، جوانمردی، دلاوری، صبر و استقامت را در زندگی آنها ببینیم.
روح الله بهرامی خاطر نشان کرد 220 کانون اسکان در استان فارس مورد مطالعه قرار گرفته یا در دست مطالعه است که در حال حاضر 130 کانون اسکان با بیش از 7 هزار خانوار در این سایت‌ها‌ اسکان یافته‌اند. 
وی بیان داشت: هر چند برنامه‌ریزی ما در جهت اسکان عشایر به منظور ارائه خدمات بهتر به آنان است ولی این اسکان کاملاً اختیاری و بر اساس درخواست آنان انجام‌ می‌شود. 
مدیر کل امور عشایرفارس افزود: مهم‌ترین چالش در اسکان عشایر اشتغال آنان است که دولت تدبیر و امید سعی کرده با تنوع بخشی به اشتغال و فراهم نمودن تسهیلات لازم موجبات اشتغال این عزیزان را فراهم آورد. 
روح الله بهرامی ادامه داد:اقدامات انجام شده در سایت اسکان  طایفه شیری چاه پهن حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب، احداث ایستگاه پمپاژ و ساخت مخزن 100 متر مکعبی، اجرای خط انتقال آب ‌می‌باشد.گفتنی است شهرستان فسا منطقه قشلاقی 2000خانوار عشایری از ایل خمسه‌ می‌باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی