[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

طرح هادی ۱۰۰ روستا در حال بازنگری است، روزنامه شیراز نوین

مصطفی هاشمی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس گفت: طرح هادی ۱۰۰ روستای این استان در حال بازنگری است، بازنگری طرح‌های هادی امکان توسعه روستاها و الحاق محدوده بیشتری به این مناطق را فراهم می‌کند. 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مصطفی هاشمی هم‌زمان با دهه فجر انقلاب با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: طرح‌های هادی سند توسعه ۱۰ ساله روستاها است، این طرح‌ها‌ از جمله پروژه‌هایی محسوب ‌می‌شوند که در راستای فراهم‌سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا‌ می‌شوند. بازنگری در این طرح‌ها‌ با توجه به افزایش جمعیت روستایی و وجود متقاضیان جدید زمین و مسکن برای سکونت در روستاها الزامی است.
وی با بیان اینکه این ۱۰۰ روستا در همه شهرستان‌های استان فارس پراکنده است، گفت: همه تلاش دست‌اندرکاران توسعه روستایی این است که جمعیت ساکن در مناطق روستایی حفظ شود و به تقاضاهای جدید برای زمین و مسکن در این مناطق پاسخ مثبت داده شود از این رو موضوع بازنگری در طرح‌های هادی  مطرح‌ می‌شود. هاشمی اضافه کرد: طرح هادی روستایی ضمن سامان‌دهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های سامان‌دهی فضا و سکونت‌گاه‌های روستایی یا طرح‌های جامع ناحیه‌ای تعیین می‌کند از این رو همه افرادی که در معاملات ملکی قصد خرید و فروش اراضی روستایی را دارند باید ابتدا از کاربری تعریف شده در طرح هادی اطمینان داشته‌باشند.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه شاخص‌های تهیه و اجرای طرح‌های هادی دراستان فارس فراتر از کشور است  با بیان اینکه تهیه طرح هادی در استان فارس به ۱۰۰ درصد رسیده و تمام ۲۴۰۰ روستایی بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی شده‌اند، خاطرنشان کرد: از آنجا که طرح‌ هادی ۱۰ ساله است  وارد فاز بازنگری طرح هادی در روستاها شده‌ایم و امسال طرح هادی ۱۰۰ روستای استان فارس بازنگری می‌شود.  معاون عمران روستایی بنیاد مسکن فارس گفت: طرح هادی ۱۰۰ روستای این استان در حال بازنگری است .

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی