[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

پرداخت ۲۵۰ میلیارد تومان عیدی به مستمری بگیران فارس، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- مدیرکل تأمین اجتماعی استان فارس با اشاره به آغاز پرداخت عیدی به مستمری بگیران، اعلام کرد که بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان در قالب عیدی به بازنشستگان این سازمان در فارس پرداخت خواهد شد.
بهنام کشاورز شنبه ۱۹ بهمن در یک کنفرانس خبری، ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: پرداخت عیدی مستمری بگیران استان برخلاف سال‌های گذشته در بهمن‌ماه انجام می‎شود که از ۱۸ بهمن آغاز و تا ۲۱ بهمن ادامه دارد.
او با اشاره به جمعیت تحت‌پوشش تأمین اجتماعی استان فارس در قالب ۲۰۷ هزار مستمری بگیر، ۷۶۰ هزار نفر بیمه شده اصلی، ۴۷۰ هزار نفر بیمه شده اجباری و۵۳ هزار نفر بیمه کارگران ساختمانی در فارس، گفت: دو میلیون و ۴۶۰ هزار نفر در استان اعم از اصلی و تبعی تحت پوشش این سازمان قرار دارند.
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی فارس ماهیانه ۵۰۰ میلیارد تومان بابت تعهدات شامل هزینه مستمری بازنشستگان، مقرری بیمه بیکاری، هزینه‎های درمان و هزینه‌های کوتاه مدت بیمه‌شدگان پرداخت می‌کند.
کشاورز همچنین اجرای طرح پرونده الکترونیک در سازمان تأمین اجتماعی را یکی از اقدامات شاخص این اداره‌کل در سال ۹۸ ذکر و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح، اسکن پرونده‎های بیمه شدگان در شعب تیپ ۲ تا ۵ به اتمام رسیده و در شعب ممتاز در حال انجام است و تاکنون بیش از ۴۱۷ هزار پرونده بیمه شدگان تأمین اجتماعی در فارس اسکن شده است.
او اجرای این طرح را موجب ارائه اطلاعات و جابه‌جایی سوابق بیمه شدگان  زودتر از موعد تعیین شده اعلام کرد و گفت: اجرای طرح پرونده الکترونیکی در شعب ممتاز و یک از بهمن ماه امسال شروع شده و تا شهریور ماه ۹۹ به یک میلیون پرونده‌های افراد تبعی و بیمه شده افزایش می‌یابد.
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس به موضوع حذف عکس از دفترچه‌های درمانی با همکاری سازمان تأمین اجتماعی و ثبت احوال با استفاده از شماره پشت کارت ملی برای بیمه‌شدگان هم اشاره کرد و گفت: این مهم موجب به جمع‌آوری اطلاعات هویتی افراد و اسکن عکس آنها می‌شود و با این روش دیگر نیازی به ارائه عکس نیست.
کشاورز به بیمه دانشجویان برای اولین بار هم اشاره کرد و گفت: این مهم یکی از دغدغه‌های دانشجویان در دوران مدت تحصیل بود، چرا که تنها دوره تحصیلی دانشجویان تربیت معلم، جزو سوابق آنها محسوب می‎شد اما از امسال مقرر شده تا همه دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی با پرداخت مبنای ۱.۱ دهم حداقل دستمزد، نسبت به بیمه شدن خود طی دوران تحصیل اقدام کنند.
او ادامه داد: دانشجویانی که تحت‌پوشش خانواده قرار دارند با نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد به ترتیب با مبالغ پرداختی ۲۰۰، ۲۳۳ و ۳۰۰ هزار تومان می‌توانند نسبت به بیمه شدن اقدام کنند.
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس تصریح کرد: اگر دانشجویی در بخش درمان تحت تکفل خانواده نباشد، می‌تواند بابت سرانه درمانی، ماهانه ۴۰ هزار تومان اضافه پرداخت کند.
کشاورز همچنین معافیت حق بیمه قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای بهبود فضای کسب و کار در قالب ماده ۳۳ قانون و بخشودگی جرائم به تعداد ۵ هزار و ۷۵۵ کارگاه در قالب هفت هزار پرونده را از دیگر اقدامات شاخص این اداره کل در سال ۹۸ برشمرد. او به بیمه زنان خانه‌دار هم اشاره و در این باره نیز گفت: زنان خانه‌دار دغدغه بازنشستگی داشتند که آنها نیز می‎توانند با مراجعه به تأمین اجتماعی صرف‌نظر از اشتغال خود، با اخذ قرارداد مشاغل آزاد در سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد سوابق بیمه‎ای خود را ثبت و مشمول حق بیمه بازنشستگی شوند. مدیرکل تأمین اجتماعی فارس همچنین مطالبات کارفرمایان فارس به سازمان تأمین اجتماعی استان را بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون تنها ۲۰۰ میلیارد تومان آن وصول شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی