[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ارائه یک میلیون و ۷۰۰ هزار خدمت در مراکز ملکی ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس اعلام کرد که سال گذشته بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار خدمت در مراکز ملکی درمانی تأمین اجتماعی استان ارائه شده است.
اکبر امیری شنبه ١٩ بهمن  در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات ارائه شده در بخش‌های مستقیم و غیرمستقیمی درمانی سازمان تأمین اجتماعی فارس طی یکسال اخیر، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با افتتاح درمانگاه شهرستان سپیدان و بازسازی و توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید بهشتی به وسعت دو هزار و ۱۵۰ مترمربع که به سهم خود وسیع‌ترین مراکز ملکی در کشور محسوب می‌شود، رشد قابل ملاحظه‌ای در بخش درمان مستقیم داشته‌ایم. او اضافه کرد: با افتتاح آزمایشگاه جدید بیمارستان شهید بهشتی که از مجهزترین مراکز آزمایشگاهی جنوب کشور است، نیز گام مطلوبی در راستای ارائه خدمات مستقیم بخش درمان در سازمان تأمین اجتماعی استان فارس برداشته شده است. مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس ادامه داد: در بخش درمان غیرمستقیم نیز تمهیدات مختلفی در نظر گرفته شد تا مراکز مورد قرارداد راحت‌تر با ما کار کنند که در این راستا از سال ۹۶ پیشنهادی مبنی بر تهاتر مطالبات بیمه‌ای به تصویب هیئت مدیره سازمان رسید. هم‌اینک بیش از یکسال است که تهاتر انجام می‌شود و ماهانه ۴۰ درصد از مطالبات مراکز طرف قرارداد به صورت تهاتر پرداخت می‌شود. امیری به وضعیت پردخات مطالبات سازما متبوع به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان فارس اشاره و خاطرنشان کرد که طی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت، این مطالبات امروز به روز پرداخت می‌‎شود. او گفت: همچنین پرداخت مطالبات داروخانه‌های مراکز طرف قرارداد نسبت به سال‌های گذشته با ۴ ماه تأخیر انجام می‌شود که آخرین آنها مربوط به مرداد امسال بوده است. مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس با بیان اینکه مطالبات پزشک خانواده نیز در آذرماه امسال را تسویه کرده‌ایم و پس از ارسال اسناد، دی ماه آنها هم پرداخت خواهد شد، گفت: تا ابتدای شهریور ٩٨ نیز مطالبات مراکز دیالیز پرداخت شده است. امیری همچنین ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۸ شاهد افتتاح درمانگاه زرقان و درمانگاه در حال ساخت فیروزآباد باشیم و در این باره عنوان کرد: با افتتاح این درمانگاه‌ها، در استان فارس هیچ شهرستانی نخواهیم داشت که بیش از ٢٠ هزار جمعیت بیمه شده داشته‌باشد و در عین حال مراکز ملکی نداشته‌باشند. او به اجرای طرح عدالت اجتماعی ویژه کسانی که دسترسی مناسب زمانی به مراکز ملکی ندارند هم اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای این طرح، قراردادی با مراکز دولتی و خصوصی منعقد شده و در دست اجر قرار دارد  تا بیمه‌شدگانی که امکان دسترسی به مراکز ملکی ما ندارند بتوانند ار خدمات سایر مراکز برخوردار شوند. 
مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس به ساخت بیمارستان جدید تأمین اجتماعی شیراز هم اشاره و در این باره نیز عنوان کرد: پیمانکار اول این پروژه مشخص شده و پیمانکار دوم در حال نهایی شدن است و احتمالا تا پیش از اسفندماه امسال مستقر خواهد شد. امیری اظهار کرد: در کل کشور تنها دو بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز و تبریز موفق به تعریف ردیف بودجه‌ای در بودجه جاری سال ۹۹ سازمان تأمین اجتماعی شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: برای ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز ۱۱۸ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته که با تخصیص آن می‌توانیم شاهد بهره‌برداری از بیمارستان در آینده‌ای نه چندان دور باشیم. مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس گفت: از بیش از ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در فارس حدود ۱۰هزار و ۲۰۰ تخت طرف قرارداد بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی