[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

طرح‌های توسعه روستایی شاخص و چشمگیر است، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با گرامیداشت دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: طرح‌های توسعه روستایی از جمله بازنگری  و اجرای طرح‌های هادی روستایی، مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده، صدور اسناد مالکیت و بهسازی وبهره‌برداری از واحد‌های  نوسازی واحد‌های آسیب‌دیده از حوادث سیل در این استان شاخص و چشمگیر است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی، دهه فجر را فرصتی برای بازگویی و انعکاس عملکرد دستگاه‌های اجرایی دانست و اضافه کرد: در دهه فجر امسال با اعتباری معادل 805 میلیارد ریال 200 طرح هادی روستایی در استان فارس اجرا یا بازنگری‌ می‌شود که این طرح‌ها‌ در همه شهرستان‌های فارس وجود دارد و از سال 96 کلید خورده است. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه گفت: صدور 14 هزار و 943 جلد سند در مناطق روستایی و واگذاری 7 هزار و 89 قطعه زمین دراین مناطق بخشی دیگر از فعالیت‌های توسعه روستایی است که در دهه فجر امسال به ثمر ‌می‌نشیند. مهندس زمانی همچنین از اجرای طرح مقاوم‌سازی و بازسازی 12 هزار و 151 واحد روستایی با بهره‌گیری از 2183 میلیارد ریال تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: این طرح‌ها‌ از سال گذشته و امسال آغاز شده و اکنون با اجرای طرح در اختیار صاحبان آنها قرار گرفته و زمینه استفاده از واحد‌ها‌ فراهم شده است. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: در سال جاری کمک‌های بلاعوض پرداختی به واحدهای مسکن روستایی و بازسازی پس از حوادث رشد چشمگیر داشته است و 8304 واحد از 700 میلیارد ریال تسهیلات بانکی بهره‌مند شده‌اند. مهندس زمانی در ادامه تأمین مسکن شهری برای طبقات و اقشار مختلف با سطوح درآمدی مختلف را از کارکردهای بنیاد مسکن برشمرد و گفت: با اجرای پروژه مسکونی نشاط در منطقه سلطان‌آباد شیراز نگرش متفاوتی به تأمین مسکن شهری ایجاد شده است، این طرح علاوه بر اینکه در سامان‌دهی حاشیه‌نشینی در کلان شهر شیراز تأثیر به‌سزایی دارد به عنوان یک الگوی قابل اعتنا در احداث مسکن زیبا و مستحکم نیز مطرح است. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود: امسال با صرف 48میلیارد ریال تسهیلات و 75 میلیارد ریال خودیاری و آورده متقاضیان و در مجموع با 123 میلیارد ریال اعتبار، پروژه 96 واحدی نشاط شیراز پیشرفت چشمگیر داشته‌است. این طرح با 11056مترمربع متراژ کل ساختمان‌ها‌ در قالب 2بلوک شش طبقه قالب تونلی در حال احداث است. مهندس زمانی همچنین پروژه کوثر سلطان‌آباد3 که در قالب 32واحد احداث شده را از طرح‌های چشمگیر در حوزه مسکن شهری دانست و گفت: این طرح با بهره‌گیری از 25میلیارد و 939میلیون ریال تسهیلات و 12میلیارد و 800 میلیون ریال خودیاری و آورده متقاضیان و در مجموع با صرف 38 میلیارد و 739 میلیون ریال اعتبار در حال اجرا است و زمینه واگذاری آن فراهم شده است. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: در این طرح  3008متر مربع متراژ کل ساختمان‌ها‌ در قالب 9بلوک دو طبقه اسکلت بنائی اجرا شده و 38 خانوار از خدمات آن بهره مند‌می‌شوند. مهندس زمانی همچنین کلنگ‌زنی پروژه 140واحدی بوم محله نشاط سلطان آباد را از طرح‌های دهه فجر امسال برشمرد و گفت: در این طرح 16800متر مربع متراژ کل ساختمان‌ها‌ در قالب بلوک‌های 2طبقه اسکلت بتونی اجرا شده که با 56 میلیارد ریال تسهیلات و 280میلیارد ریال آورده متقاضیان و در مجموع با 336 میلیارد ریال اعتبار اجرا شده و 140 خانوار از خدمات آن بهره‌مند ‌می‌شوند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: کلنگ پروژه  224 واحدی نشاط سلطان‌آباد به زمین‌ می‌خورد و در قالب این طرح 20160متر مربع  ساختمان در قالب بلوک‌های قالب تونلی 6 طبقه احداث خواهد شد. این طرح با بهره‌گیری از 89 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات و 313 میلیارد و 400 میلیون ریال آورده متقاضیان و در مجموع با 403 میلیارد ریال اعتبار کلید ‌می‌خورد و 224 خانوار از خدمات آن بهره‌مند ‌می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی