[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

فجر در سیرجان تحقیر شد!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: شکست تحقیرآمیز فجرسپاسی در سیرجان، اتفاق تکان دهنده هفته بیست  و سوم لیگ یک بود. عصر دیروز در هفته بیست و سوم لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم فجر در سیرجان با چهارگل تن به شکست داد و قشقایی هم در شیراز برابر نود ارومیه با تساوی بدون گل متوقف شد.
رشید طهماسبی، سرمربی تیم قشقایی این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود: مسلم حق‌شناس، مجید ایوبی، سید احمد حیات منش، محمدرضا فیروززاده، محمدجواد عباسی، مرتضی سنجانکی، حسین صادقی، علی آزادمنش، پوریا زارع، علی حسامی‌ و حسین حیدری.
همچنین علی اکبر انصاری، عرفان محمودزاده، آرش زارع، بنیامین شهیدپور، علیرضا لشگری، سعید زارع و یوسف مرادی نیمکت نشینان تیم قشقایی بودند.
در تیم نود ارومیه هم سید مهدی اسلامی ‌در درون دروازه قرار گرفته بود، بهمن کامل، سیروس صادقیان، امین عباسی خوشکار، محمد زینالی، فرشاد اسدی، وحید خشتان، علی کرمی، عماد علیپور، پیمان پور صادقی و سیدمحمد ابوترابی نیز سایر بازیکنان این تیم را تشکیل می‌دادند. عبدالصمد احمدی، آرمان سوداگر، آرمین مصطفوی آبگرمی، یزدان عباسیان، مهدی محمدی، سجاد طجرلو و محمد رستمی‌زاده هم نیمکت‌نشینان این تیم بودند. هدایت نود بر عهده وحید بیات لو بود.
قضاوت این بازی بر عهده وحید کاظمی، اسماعیل احمدی، میلاد لطفی و رضا قاسمی ‌بود و محمدحسین اسدی هم نظارت بر داوری این مسابقه را بر عهده داشت.
در نیمه نخست بازی بسیار ضعیفی از سوی هر دو تیم شاهد بودیم. البته قشقایی توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشت و حملات بیشتری هم انجام داد. تنها موقعیت خطرناک نیمه اول با ضربه آزادی زیبای محمدجواد عباسی ایجاد شد که توپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه اسلامی ‌عبور کرد.
در نهایت نیمه اول پس از یک دقیقه وقت تلف شده با تساوی بدون گل به پایان رسید. در این نیمه قشقایی پنج حمله و نود تنها دو حمله روی دروازه‌ها انجام دادند. ضمن اینکه نود 6 بار و قشقایی تنها دو بار در این نیمه مرتکب خطا شدند.
در نیمه دوم اما شرایط دگرگون شد و این نود بود که بازی برتری را ارائه داد. البته این تیم در خلق موقعیت گل‌زنی ناکام بود؛ اما توانست خیلی خوب قشقایی را به عقب رانده و صاحب توپ و میدان بود. در دقیقه 78 سعید زارع به عنوان اولین تعویض قشقایی جای حسین حیدری را گرفت؛ اما تلاش‌های دو تیم تا پایان بازی نتیجه نداد و بازی با حساب تساوی بدون گل به پایان رسید.
اما فجر در سیرجان با نتیجه ای غیرقابل باور مغلوب شد. در این بازی داوود مهابادی این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود: حسین شهریاری، محمد قنبری، امیر شبانی، احسان علوان زاده، علی مرزبان، میلاد غریبی، علی اکبر حیدرنیا، محمدحسین کریم‌زاده، میلاد احمدی، رحیم آلبوغبیش و بابا محمدی. همچنین اکبر بختیاری، ایوب کلانتری، پوریا پورعلی، رضا آقابابایی، ایمان شوریابی، بهروز هوشمند، ابوالفضل علایی، عارف محمدعلی پور و حمیدرضا رضایی.
در ترکیب آرمان گهر نیز مهدی زنجانی، اسماعیل کیانی، محسن ایران نژاد، امیر محمود آبادی، وحید نورمحمدی، حسن شوشتری، حسین رسولی، بلال میرزا علی، آرمان اکوان، ایمان رازانی و سجاد حسامی ‌حضور داشتند و جعفر برزگر، حکمت فولادپور، مختار جمعه‌زاده، محمد شریف زاده، علی عباسی، حمید ابراهیمی ‌و محمدمهدی محمدی نیمکت‌نشینان تیم سیرجانی بودند. هدایت این تیم را قاسم شهبا بر عهده داشت.
قضاوت این بازی برعهده محمدرضا اکبریان، حمید نادری، بهمن عبدالهی و وحید زمانی بود و شاهین حاج بابایی هم ناظر این دیدار بود.
در این مسابقه و در نیمه اول تیم آرمان گهر توسط امیر محمودآبادی به گل رسید و نیمه اول با همین نتیجه به سود میزبان به پایان رسید. در اوایل نیمه دوم باز هم این آرمان گهر بود که به گل رسید و حسن شوشتری گل دوم را وارد دروازه کرد. در دقیقه 75 سجاد حسامی ‌سومین گل را هم وارد دروازه فجری‌ها کرد. اما این هم پایان کار نبود و حسامی ‌در دقیقه 80 گل چهارم تیمش را هم وارد دروازه فجر کرد تا یک شکست تحقیرآمیز نصیب طلایی پوشان شیراز شود.
با این شکست فجری‌ها در امتیاز 35 باقی مانده و به رتبه هشتم جدول سقوط کردند. همچنین تیم قشقایی با 28 امتیاز به رتبه یازدهم جدول سقوط کرد.
در سایر بازی‌های دیروز دیدار ملوان و مس کرمان با تساوی بدون گل به پایان رسید، داماش گیلان دو بر یک گل ریحان البرز را شکست داد، شهرداری تبریز با سه گل مغلوب مس رفسنجان شد، سرخپوشان پاکدشت دو بر یک بادران تهران را برد، رایکا در بابل با یک گل مغلوب خوشه طلایی ساوه شد، آلومینیوم اراک در زمین خود با تساوی بدون گل مقابل سپیدرود رشت متوقف شد و نیروی زمینی تهران با یک گل مغلوب استقلال خوزستان شد.
در جدول رده بندی مس رفسنجان با 46 امتیاز صدرنشین است، خوشه طلایی ساوه با 41 امتیاز در رتبه دوم قرار گرفته و گل ریحان البرز با 39 امتیاز سوم است.
هفته بیست و چهارم روز شنبه هفته آینده برگزار می‌شود. فجرسپاسی میزبان رایکای بابل است و تیم قشقایی روز یکشنبه 27 بهمن به مصاف بادران تهران می‌رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی