[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

رئیس شورای شهر شیراز: شبکه توزیع میوه و تره‌بار در شیراز انحصاری است، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای شهر شیراز با انتقاد از وضعیت موجود در شبکه عرضه میوه و تره‌بار در این شهر، گفت: بخش عظیمی از شبکه توزیع روزانه حدود ۳ تا ۶ هزار تُن میوه و تره‌بار در شیراز، انحصاری و با حضور واسطه‌های زیاد انجام می‌شود.
سید عبدالرزاق موسوی یکشنبه ۲۰ بهمن در حاشیه بازدید از تنها میدان میوه و تره‌بار شیراز، به خبرنگاران گفت: کنترل مایحتاج عمومی همواره باید در اختیار دولت و حاکمیت باشد و به همین دلیل پرداخت یارانه‎ها در راستای حمایت دولت از مردم انجام می‌شود.
او با بیان اینکه به لحاظ استراتژیک، ارزاق عمومی برای حاکمیت‌ها از نفت مهم‌تر هستند، شرایط کنونی کشور برای تأمین مایحتاج عمومی و کنترل قیمت‌ها را دشوار توصیف و خاطرنشان کرد: در راستای کاهش و تثبیت قیمت‌ها و افزایش سطح دسترسی شهروندان به این نوع محصولات، شورای اسلامی شهر شیراز همه دستگاه‌ها را به همکاری فراخوانده است. رئیس شورای شهر شیراز با بیان این مطلب که در خصوص عرضه میوه و صیفی‌جات، علاوه بر قیمت کیفیت محصولات نیز باید کنترل شوند، عنوان کرد: عرضه مستقیم میوه و تره‌بار در میادین می‌تواند با کوتاه کردن دست دلالان به افزایش کیفیت محصول و کاهش قیمت‌ها کمک کرده و موجب رضایت شهروندان شود.
موسوی، تأمین زیرساخت‌های نگهداری محصولات باغی مثل سردخانه‌ها و سیستم‌های بسته‌بندی را عاملی برای افزایش سطح دسترسی مردم به کالاها و کاهش قیمت‌ها دانست و اضافه کرد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌تواند فراوانی محصول را در فصول خاص که تولید و عرضه کاهش دارد، تضمین کرده و مانع هدر رفت محصولات تولیدی شود.
او با انتقاد از وضعیت موجود در عرضه میوه و تره‌بار شیراز، گفت: در شهر ما هیچ شبکه مشخصی برای رساندن محصول تولیدی بدون واسطه به دست مصرف‌کننده وجود ندارد که این موضوع مشکلات زیادی را در پی داشته است.
عضو شورای شهر شیراز توزیع ارزاق عمومی را بخشی از وظایف شوراهای شهر و روستا برشمرده و افزود: میادین میوه و تره‌بار یکی از جاهایی است که در آن شعار شورای پنجم مبنی بر کاهش قیمت خدمات و افزایش کیفیت، قابل تحقق است.
موسوی تأکید کرد: باید به دنبال راهکاری باشیم که به وسیله آن در آستانه عید نوروز، محصولات با کیفیت و قیمت مناسب به سهولت در اختیار شهروندان قرار گیرد که در این راستا به سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های  کشاورزی شهرداری شیراز مأموریت داده شد که مشکلات و موانع موجود برای اجرای این سیاست را در قالب گزارش مشخص کرده و به شورای اسلامی شهر شیراز گزارش کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی