[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

عین‌الاسد زیر ضربه شدید سپاه ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه تمامی ‌کدها و فرکانس‌های گلوبال ‌هاوک امریکایی رمزگشایی و برای ایران کاملاً بی‌اثر شده، از انتشار اطلاعات جدید از حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی ‌امریکایی عین‌الاسد در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش ایسنا، تصاویر لاشه‌ هواپیمای بدون سرنشین و فوق‌پیشرفته جاسوسی و متجاوز  آمریکایی‌ که در خرداد سال جاری پس از نقض حریم هوایی ایران به‌دست رزمندگان یگان پهپادی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌با سامانه بومی ‌«سوم خرداد» منهدم شد، برای نخستین بار از رسانه ملی به تصویر کشیده شد.
سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در محل این رونمایی با اشاره به جزئیاتی از ساقط کردن این پهپاد فوق پیشرفته گفت: این پهپاد بزرگ‌ترین هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین جهان است و مشخصات منحصر به فردی دارد. به طور مثال به واسطه این که در ارتفاع خیلی بالا پرواز می‌کند، قادر است بدون محدودیت همه مسیرها را بدون تحت تأثیر قرار دادن روت‌های هوایی از آمریکا پرواز کند و به خلیج فارس بیاید. 
وی  افزود: این پهپاد پیشرفته به دلیل این که بسیار بزرگ است، از تمامی ‌تجهیزات جاسوسی در داخل آن استفاده شده است. 
سردار حاجی‌زاده با اشاره به پهپادهای آمریکایی که تاکنون توسط سپاه هدف قرار گرفتند، ادامه داد: بزرگ‌ترین کلکسین‌دار پهپادها در جهان هستیم. ترایتون را کم داشتیم که آن هم به پهپادهای قبلی اضافه شد و از این پس نیز اگر تجاوزی به خاک ایران داشته باشند، قطعاً آنها را هدف قرار می‌دهیم. 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: این پهپاد بسیار باارزش است؛ ولی باید آمریکایی‌ها خط قرمزی برای این پهپاد در رابطه با ایران بکشند. چرا که ما امروز با تمام ‌کدها و فرکانس‌های آن آشنایی پیدا کرده‌ایم. یعنی نه اینکه در فاصله صد کیلومتری بتوانیم آن را رهگیری کنیم؛ بلکه از همین تهران قادریم تا فاصله چند هزار کیلومتری این پهپاد را بی‌اثر کنیم.
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در جریان حمله به عین‌الاسد یک سیلی کوچک در حوزه جنگ الکترونیک از ما خوردند.
سردار حاجی‌زاده تأکید کرد: تمامی‌ تجهیزات از لاشه به دست آمده گنجی است که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار ما قرار داده و از آن استفاده خواهیم کرد. 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران همچنین با اشاره به خبرهای جدیدی از حمله به پایگاه عین‌الاسد گفت: ناگفته‌ها زیاد است و یک جلسه مستقل می‌خواهد تا مردم عزیز از این حمله بیشتر مطلع شوند. 
سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: احتمال دارد تا مدتی دیگر در رسانه‌ها بگویند چند تن از نظامی‌های آمریکایی دچار مرگ خفیف مغزی شده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی