[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

آموزش مهم‌ترین اقدام در پیشگیری از کرونا است، روزنامه شیراز نوین

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی ‌با تأکید بر این‌که «باید جلوی ورود افراد مبتلا به ویروس کرونا به کشور گرفته شود» گفت: مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور آموزش همگانی است.
همایون ‌هاشمی‌ در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره‌ شیوع ویروس کرونا گفت: موضوع شیوع ویروس کرونا تبدیل به نگرانی و اپیدمی ‌جهانی شده، نگرانی که به جا است، ولی نباید تبدیل به یأس و ناامیدی شود. مسئولان باید جدی‌تر برنامه‌ریزی و هماهنگی داشته باشند و تدابیری برای آموزش‌های لازم به مردم را بیندیشند؛ چون مهم‌ترین مؤلفه آموزش و پیشگیری است.
نماینده مردم میاندوآب با تأکید مجدد بر لزوم آموزش همگانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: سازمان‌های متولی این امر همچون هلال‌احمر برنامه‌های آموزش همگانی را تدارک دیده‌اند. لازم است رسانه ملی هم آموزش جدی را در دستور کار قرار دهند. آموزش‌ها هم باید در اماکن دیگر به مردم داده شود. خوشبختانه وزارت بهداشت هم پای کار است. کارنامه گذشته‌اش هم نشان می‌دهد توانسته در مبارزه با بیماری‌های فراگیر و اپیدمی ‌عملکرد خوبی داشته باشد. در مورد ویروس کرونا هم طبق گزارش‌های ارائه شده، پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته؛ البته که باید معابر ورودی به کشور کنترل شود.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به نقش شبکه‌های اجتماعی در دادن آموزش به مردم، اظهار کرد: مجموعه این شرایط نشان می‌دهد ما نسبت به سایر کشورها در مقابله با ویروس کرونا عقب نیستیم، ولی به هر حال باید مراقبت‌ها و احتیاط‌های لازم صورت گیرد. اجازه ندهند افراد مبتلا وارد کشور شوند و در صورت رخداد هم پیش‌بینی‌های لازم جهت جلوگیری از انتقال این بیماری انجام شود. در صورت لزوم به مردم مواد ضدعفونی بدهند. باز هم تأکید می‌کنم، آموزش مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی