[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

افتتاح و آغاز عملیات ساخت چند پروژه آموزشی و فرهنگی در گله‌دار، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی‌ و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس و مدیر کل آموزش و پرورش استان در گله دار، چند پروژه آموزشی و فرهنگی افتتاح شد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ‌آموزش و پرورش فارس، در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌، با حضور ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس و مدیر کل آموزش و پرورش استان، چند پروژه آموزشی و فرهنگی در گله‌دار افتتاح شد.
مدیر کل آموزش و پرورش فاس در مراسم افتتاح آموزشگاه برکت روستای چاه خالوها در منطقه گله‌دار، گفت: قبل از انقلاب سرانه فضای آموزشی برای هر دانش‌آموز یک متر و 30 سانتی‌متر بود و این در حالی است که هم اکنون این سرانه به همت خیرین و دولت به 5 و نیم متر افزایش یافته است؛ اما هنوز با استاندارد فضای آموزشی که 8 متر مربع است فاصله داریم.
دکتر علی عسکر نجفی گفت: هم اکنون بیش از 30درصد فضاهای آموزشی در فارس توسط خیرین ساخته شده است. امسال نیز در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان، این خیرین عزیز بیش از 130 میلیارد تومان تعهد ساخت فضای آموزشی را متقبل شده اند که 40 میلیارد تومان نسبت به سال قبل از آن بیشتر است.
رئیس اداره آموزش و پرورش گله دار نیز گفت: دبیرستان 6 کلاسه برکت روستای چاه خالوها در زمینی به مساحت 3500 متر مربع و با زیربنای 600 متر مربع، توسط بنیاد برکت و مشارکت خیر نیکوکار، نزهت حکیم‌زاده با هزینه یک میلیارد و 900 میلیون تومان ساخته شده است.
سید جعفر جعفری گفت: دبیرستان 6 کلاسه شهید‌ هاشمی‌نژاد شهر فال نیز در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع و زیربنای 575 متر مربع با  هزینه یک میلیارد و 700 میلیون تومان توسط بانک کشاورزی استان فارس و اعتبارات دولتی ساخته شد. وی همچنین گفت: آموزشگاه ابتدایی 3 کلاسه مالک‌اشتر روستای چاه شورک نیز در زمینی به مساحت 3500 مترمربع و زیربنای 175 مترمربع با هزینه 430 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان ساخته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی